Idealne okna – mniej szkła, więcej wygody dzięki ratom

Stworzenie lekkiego okna kupionego w systemie ratalnym o doskonalszych parametrach jest możliwe. Mniej szkła nie oznacza, że okna nie będą wytrzymałe, ciepłe i ograniczą możliwości konstrukcyjno-projektowe. Szyby 3-milimetrowe są zdecydowanie wygodniejsze! Szybka 3-milimetrowa, czyli cieńsza od przyjętych za standardowe 4-, to ogromny postęp w tworzeniu okien. Szkło stanowi najcięższy element konstrukcji okna, a odjęcie milimetra równoznaczne jest z zabraniem 2,5 kg wagi na każdy metr kwadratowy szyby. Warto więc obliczyć, że jeśli chcemy zamontować okno składające się z 3 szyb i mierzące 2 metry, 3-milimetrowe szyby będą lżejsze od klasycznych aż o 15 kg. Różnica jest ogromna i niezwykle istotna, kiedy przychodzi czas wiatrów, burzy, a my w ekspresowym tempie zmuszeni jesteśmy w całym domu zamknąć okna. Problem z tą czynnością będą miały osoby starsze, schorowane, dzieci oraz osoby niepełnosprawne.

Cieńsze szyby mogą stać się wybawieniem dla tych osób, zaś sama konstrukcja okna zapewnia, że posłuży nam dłużej, a okucia będą funkcjonowały bez problemów.

Rozwiązanie, o którym mowa, powinno spodobać się osobom marzącym o wielkich przeszklonych ścianach– lżejsze okna łatwiej się obsługuje, a co za tym idzie– mogą być o wiele większa. Szyba, zwana „trójką”, posiada również swoje walory estetyczne, ponieważ cieńsza szyba jest przezierna i z powodzeniem można ją stosować w systemie Platinum Evolution oraz Winergetic. Cieńsza szyba nie oznacza, że okna będą słabsze. Hartowanie 3-milimetrowej szyby sprawi, że będzie ona na tyle wytrzymała, że na fragmencie formatu 1,2m x 2,5m z powodzeniem można nawet skakać. Nie należy obawiać się złej inwestycji kup sobie dobre okna na raty. Specjalista sprawdzi, czy przy sugerowanej powierzchni szyby będzie ona wytrzymała. Problem pojawić się może jedynie przy wielkich przeszkleniach– wtedy i 4 milimetry mogą okazać się za małym formatem. Cienka szyba nie obniża także parametrów izolacyjnych, a– co ciekawe – może je jedynie podwyższyć. W jaki sposób? Kompletny pakiet składa się z szyb i przestrzeni zawierającej gaz o niewielkiej przenikalności ciepła– argon. Porównując pakiet 3-milimetrowy z 4-milimetrowym okaże się, że ten pierwszy o wiele lepiej ochroni ciepło w pomieszczeniu. Nowe okna potrafią również współpracować z siłami natury i nawet na siebie zarabiać. W jaki sposób? „Inteligentne” okna z ratą przepuszczają niewiele więcej ciepła niż chociażby ściany domu, ale pozwalają ciepłu słonecznemu wejść do pomieszczenia. W ten sposób mieszkanie staje się doskonale nasłonecznione, a przy odpowiednim nasłonecznieniu rocznie możemy nawet dzięki oknom zyskać 1kW energii.

Wszystko za sprawą powłok przepuszczających więcej energii. Ryzykiem może być przegrzanie mieszkania, jednak niektóre firmy dysponują narzędziami, dzięki którym można dobrać szyby i powłoki do poszczególnych okien w domu kupionych na raty (wszystko zależy od powierzchni czy przestrzeni geograficznej). Profesjonalny doradca pomoże dokonać symulacji kosztów i zysków oraz dobierze odpowiedni pakiet okien.

Zanim jednak podejmiemy decyzję zakupu czegokolwiek na kredyt czy pomyślimy o ratach – przeanalizujmy oferty firm pożyczkowych lub banków.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *