Ile pieniędzy wydajemy na remont – przydatny kredyt gotówkowy

Jak wiele pieniędzy wydajemy na remont, kiedy się na niego decydujemy? Można chyba powiedzieć, że ogólnie można podzielić nas na dwie grupy: pierwsza część osób chce po prostu odnowić swój dom czy mieszkanie, bo jest już nieco zużyte, a mówiąc wprost brudne, druga część z nas marzy o zmianach. Zarówno w pierwszym przypadku jak i w drugim, liczy się to ile pieniędzy mamy na koncie i ile możemy sobie pozwolić wydać gotówki na remont. To również zależy od tego, ile na remont chcemy wydać lub ile kredytu gotówkowego dostaniemy. Remont, to często spory wydatek, nawet jeśli chodzi o sam zakup materiałów, które są do tego celu konieczne. Jeżeli decydujemy się tylko na odświeżenie ścian, sufitów, podłóg, nie musimy wydawać bardzo dużo. Jednak jeśli chodzi o remont generalny, na przykład całkowity i pełny remont kuchni, czeka nas również często wymiana instalacji, które są już zużyte i tak dalej.

Często myślimy sobie, że skoro już decydujemy się na remonty, to może warto także pomyśleć o nowych meblach np na raty o remoncie na kredyt na tej stronie www.defu.com.pl więcej dokładnych informacji związanych z kredytami budowlanymi i remontowymi.

Co z tego, że będziemy mieć piękne, śnieżnobiałe ściany, skoro nasze meble przypominają sprzęt z poprzedniej epoki? A propos sprzętu w sensie stricte, często po remoncie chcemy mieć także nowe AGD czy nowe RTV. Tak więc pieniądze które przeznaczamy na remont to nie tylko koszt materiałów budowlanych czy wykończeniowych.

Do tego dochodzą również narzędzia, jeśli wykonujemy takie prace samodzielnie, własnymi rękami, albo koszt wynajęcia firmy budowlanej, która zajmie się remontem naszego domu czy mieszkania. Remont może nas kosztować kilkaset złotych, jeśli w grę wchodzi jedynie odświeżenie ścian i sufitów oraz nowa podłoga, a może nas też kosztować kilka tysięcy złotych, jeśli decydujemy się na przykład na bajkowe tynki czy bardzo drogie kafelki. Sporo młodych ludzi traktuje dziś remont jako swojego rodzaju inwestycję w przyszłość. Myślimy sobie, że warto wyłożyć trochę więcej pieniędzy i położyć na podłodze w kuchni kafelki, takie które będą ładne, łatwo będzie się je czyściło i nie będziemy się na nich ślizgać, a do tego posłużą nam przez kilka kolejnych lat, niż położyć na podłodze gumolit, który po dwóch latach nie będzie już taki ładny. To, ile pieniędzy wydajemy na remonty zależy od naszych zasobów finansowych, gustów i naszego podejścia do kwestii remontu. Na remont decydujemy się w momencie, kiedy nasze mieszkanie przestaje nam się podobać. Albo dlatego, że wizualnie nie wygląda już dobrze ponieważ widać zabrudzenia, jest zużyte, albo dlatego, że wydaje nam się niekoniecznie nowoczesne i przestało nam się podobać, bo zmienił się nam gust. Remontujemy nasze łazienki, kiedy zauważamy, że instalację przydałoby się zmienić na nową. Wówczas myślimy sobie, że skoro wymieniamy rury, to kafelki też przydałyby się nowe, przydałaby się nowa wanna i umywalka. Remontujemy kuchnię, kiedy na suficie pojawiają się zabrudzenia na przykład od unoszącego się podczas gotowania ciepłego powietrza. Remontujemy pokój, kiedy ściany już nie są tak ładne jak kiedyś, a dywan choćbyśmy prali sto razy, nie wygląda już tak jak kiedyś. A propos nowego dywanu po remoncie. Często decydujemy się po remoncie na zakup takich rzeczy jak: nowa wykładzina, nowy dywan, nowe zasłony na okna, nowe rolety. To samo dotyczy również mebli. Kiedy decydujemy się na remont, często mamy przy okazji ochotę na nowe meble. Chcemy totalnie, całkowicie odświeżyć remontowane pomieszczenie i nadać mu nowego wyglądu, więc mamy ochotę kupić nowe meble które nadadzą mu nowoczesnego charakteru.

Oczywiście nie zawsze po remoncie wybieramy się do salonu z meblami, jednak pewnie najchętniej tak byśmy właśnie robili. Często nie możemy sobie na to pozwolić, bo już sam remont jest przecież dla większości przeciętnie zarabiających Polaków dość dużym wydatkiem. Nie robimy tego także dlatego, że po prostu szkoda nam starych mebli. Starych, w sensie kilkuletnich, ale jeszcze będących w dobrym stanie i bez widocznych uszkodzeń czy śladów zużycia. Jesteśmy jednak dość oszczędni. Podobnie jak w kwestiach remontów, kiedy często liczy się dla nas na przykład cena farby a mniej jej kolor, albo w kwestiach firm remontowych które zatrudniamy, gdzie bardziej cenimy niską cenę niż szybkość realizacji zlecenia, to tak samo w kwestii mebli, często główną rolę odgrywają pieniądze. Nic w tym dziwnego, w końcu jesteśmy oszczędnym narodem jednak i tak często wybieramy kredyty bez biku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *