Jak zacząć budowę własnego basenu ? – Szukaj z kredytem

Wszystkim urlop spędzany nad wodą kojarzy się dobrze. Niektórzy marzą o przeniesieniu klimatu egzotycznej wyspy na swoje podwórko. Chociaż obowiązki nie pozwalają wyrwać się w podróż, możemy gorące dni spędzić, pluskając się w namiastce morza. Wystarczy stworzyć w swojej przestrzeni basen, który zapewni nam spokój, odrobinę relaksu i stanie się wakacjami na wyciągnięcie ręki. Budowa basenu nie powinna się kojarzyć z przedsięwzięciem luksusowym. Wtedy przyda się nam kredyt na budowę. Jeśli chcemy zaplanować zbiornik o powierzchni nieprzekraczającej 30 m2, nie musimy zdobywać pozwolenia na budowę. Plan należy zgłosić odpowiednim organom administracji, zaznaczając zakres, rodzaj i sposób prac oraz sugerując termin rozpoczęcia i planowanego zakończenia działań. Do dokumentów powinniśmy dołączyć także oświadczenie o możliwości dysponowania nieruchomością, na terenie której pojawi się basen oraz projekt budowy. Jeśli powierzchnia basenu ma przekraczać 30m2, pozwolenie jest wymagane. Do wymienionych dokumentów dołączamy 4 egzemplarze projektu wykonane przez osobą z uprawnieniami budowlanymi. Finansowaniem się już nie przejmujesz bo masz gotówkę z kredytu.

Warto zastanowić się nad lokalizacją i zapoznać się z czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę, budując basen. Podstawą jest nasłonecznione miejsce i oddalenie od krzewów i drzew. Następnie określamy nośność gruntu oraz poziom wód gruntowych – tu odpowiednia firma geologiczna jest w stanie kompleksowo wykonać tę usługę.

Budowa będzie niemożliwa, jeśli w pobliżu pojawiają się korzenie drzew bądź przebiegające nieopodal instalacje. Wielkość basenu wiąże się z wzrostem kosztów eksploatacji. Należy pamiętać, że zbyt fantazyjny kształt może utrudniać pływanie i przykrycie basenu. Warto więc postawić na klasyczny prostokąt, zapewniając sobie wygodę. Głębokość basenów w naszym kraju sięga zazwyczaj 1,5 m. Dla chcących skakać do wody, zaleca się pogłębienie obiektu o 1m. Jeśli okaże się, że poziom wód gruntowych jest wysoki, basen powinno ustawić się na ziemi. W innym przypadku może być on wbudowany w teren. Dno basenu wylane powinno być z betonu, a wnętrze wyłożone basenową folią. Samą nieckę najlepiej wykonać z żelbetu. Nad technologią zastanowić musimy się już w czasie planowania pracy. Szkielet basenu może składać się z: impregnowanego drewna; blachy stalowej albo aluminiowej złączonej śrubami; bloczków murowanych i cementu; żywicy poliestrowej, polipropylenu i żywic zbrojonych włóknem szklanym. Dobre zbrojenie zapewni odpowiednie rozłożenie obciążeń. Należy pamiętać, że materiały używane do budowy powinny być odporne na promienie słoneczne, środki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne. Możesz pomyśleć lampach solarnych na kredyt , ale często bierze się je i montuje już przy budowie domu kiedy bierzemy kredyt hipoteczny .

Zadaszenie pozwoli utrzymać wodę ciepłą, co w naszym klimacie jest koniecznością. Instalacje grzewcze któe też kupisz na raty, które cieszą się popularnością, to: kotły gazowe, grzałki elektryczne oraz kolektory słoneczne. Aby woda była czysta, powinniśmy zainstalować filtry: mechaniczne, dezynfekujące bądź chemiczne. Pamiętajmy, że woda w basenie musi być zbliżona czystością do pitnej, więc żebyś na końcu nie szukał/a kredytu na spłatę rachunków za wodę czy prąd!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *