Szyby w oknach na raty do zadań specjalnych.

Obecnie w ofercie wielu producentów okien s a szyby, które mają tylko 3 milimetry, ale swoimi parametrami niczym nie ustępują tradycyjnym odpowiednikom. Jakie są ich zalety i wady? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Zakupmy je na raty!? Bez wątpienia okna, które posiadają konstrukcje z szybami 3 mm są znacznie lżejsze co oznacza większą funkcjonalność, szczególnie wtedy gdy okno musi zostać szybko zamknięte np. z powodu nadchodzącej burzy.

Lżejsze okno to również znakomite rozwiązanie tam gdzie mają zostać zamontowane okna dużych rozmiarów. Lekka konstrukcja nie powoduje naruszenia okuć co sprawia, że czas bezawaryjnego użytkowania wzrasta. Szyba zwana w żargonie budowlanym „trójką” to również gwarancja, że wnętrze będzie estetyczne, a słonce łatwiej będzie wpadało do pomieszczenia. Warto przeanalizować wszystkie ratalne opcje zakupu okien na raty . Pojawiający się na rynku mit, że szyba 3-milimetrowa jest znacznie słabsza niż tradycyjna nie ma potwierdzenia. Zastosowane metody hartowania szkła sprawiają, że jest ona wytrzymałą odporną na czynniki zewnętrze jak i wewnętrzne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego rozwiązania mogą być duże przeszklone powierzchnie, jednak dla takich projektów tradycyjne szyby również nie są wystarczające. Co ważne tak cienka szybka nie ogranicza możliwości izolacyjnych, a wręcz przeciwnie! Dlaczego? Ponieważ pakiet szybowy to dwie szyby i przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona argonem, który ma właściwości izolacyjne – masz opcję kredytu na materiały budowlane. Jeżeli więc zastosuje się cieńsze szyby to przestrzeń pomiędzy nimi jest większa, a tym samym właściwości izolacyjne są większe. Tego rodzaju szyby to również ekonomiczne rozwiązanie daje nam to też oszczędności dzięki którym późnij nie myślimy o rachunkach i długach. Nowoczesne okna wprawdzie dobrze izolują, ale to nie przeszkadza im w tym by wpuszczać promienie słoneczne do środka. Większa przepustowość okna to zdecydowana oszczędność energii za czym stoi również możliwość rozłożenia na raty rachunków za opłaty lub szybkiej gotówki na spłatę zadłużenia.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *