Leasing na samochód - finansuje i udostępnia .

Leasing zawiera się w umowie prawa cywilnego i polega na tym , że jedna ze stron finansuje i udostępnia leasingobiorcy korzystanie z rzeczy , którymi dysponuje ( najczęściej jest to samochód , nieruchomość , maszyna ) .oczywiście wszystko w oparciu o odpowiednio sporządzoną umowę , prowizje , odsetki i termin w którym ma odbyć się spłata przedmiotu , rzeczy , nieruchomości .

Tak więc wszystko wskazuje na to , że możliwościami udzielania leasingu zajmują się przede wszystkim firmy lub banki , które współpracują z firmami i markami . Na rynku można rozróżnić dwa rodzaje leasingu , a mianowicie leasing operacyjny , leasing finansowy ( kapitałowy ) . Na tych dwóch rodzajach leasingu niezależnie od rzeczy opierać się będą wszystkie umowy . Istnieją firmy , które współpracują i pośredniczą z firmami leasingowymi . Porównują dla nas oferty i wybierają tą najbardziej korzystną .

Jest to pewien komfort , ponieważ uda nam się w ten sposób zaoszczędzić trochę czasu i ewentualnej pomyłki związanej z niewiedzą na ten temat . Takie firmy również za nas i dla nas negocjują warunki umów . Raty leasingowe można rozróżnić jako malejące , rosnące i stałe . Według naszych upodobań , czy też stanu majątkowego i prognoz z nim związanych dostosowujemy rodzaj raty do swoich predyspozycji . Tak ,aby nie kolidowały one w znaczący sposób z innymi wydatkami , czy też inwestycjami czytaj http://www.doradca-wsp.pl/.

Jeżeli chodzi o leasing na samochód to podstawą jest jego wiek , który nie może przekroczyć 10 lat ( w skład tych 10 lat wchodzi faktyczny wiek auta plus okres na który zostanie zawarta umowa ) . Czyli bierzemy pod uwagę tylko samochody stosunkowo nowe . Jeżeli chodzi o auta ciężarowe to mówimy tutaj o latach trzynastu maksymalnie ( 13 lat auta ciężarowego = faktyczny wiek auta + okres trwania umowy ) . Leasing jak wynika ze statystyk jest częściej wybierany niż inne kredyty związane ze sfinansowaniem ruchomości , czy też nieruchomości .

Z tego wynika , że jest od nich bardziej korzystny i sprzyjający . W przypadku leasingu nieruchomości mówimy tu o nieruchomościach , które związane są na przykład z działalnością gospodarczą , między innymi są to : budowle , hale produkcyjne , budynki , biura , magazyny , parkingi , pomieszczenia i grunty , które są w statusie osobnej własności . Leasing operacyjny związany z nieruchomością zawierany jest na nie mniej niż 10 lat . Warto przy okazji tematu nieruchomości wspomnieć o leasingu zwrotnym .

Jeżeli klient posiada nieruchomość z obciążona hipoteką , może sprzedać ją firmie leasingowej . Zawiera przy tym umowę leasingową , a więc nadal może korzystać z nieruchomości .

Nie może jednak w tym czasie sprzedać , ani zastawić ponownie budynku , mieszkania . Jak to w życiu bywa każda nie przemyślana decyzja może zakończyć się fiaskiem , wnioskując od powyższego : należy dobrze się zastanowić i przemyśleć każde za i przeciw przed podjęciem decyzji .

Raty leasingowe można rozróżnić jako malejące , rosnące i stałe
W przypadku leasingu nieruchomości mówimy tu o nieruchomościach , które związane są na przykład z działalnością gospodarczą , między innymi są to : budowle , hale produkcyjne , budynki , biura , magazyny , parkingi , pomieszczenia i grunty , które są w statusie osobnej własności
Leasing operacyjny związany z nieruchomością zawierany jest na nie mniej niż 10 lat . Warto przy okazji tematu nieruchomości wspomnieć o leasingu zwrotnym .
Jeżeli klient posiada nieruchomość z obciążona hipoteką , może sprzedać ją firmie leasingowej