Jak poradzić sobie z nerwicą

Podobnie jak w wielu innych przypadkach, aby zacząć radzić sobie z nerwicą, należy najpierw uświadomić sobie, czym ona tak naprawdę jest. Według specjalistów, nerwica to swojego rodzaju rozdźwięk między osobą, którą faktycznie jesteśmy, a osobą, którą bezwiednie usiłujemy się stać. Nerwica to nie ciągłe zdenerwowanie i nadpobudliwość, rozzłoszczenie i bezustanne pretensje do otaczającego nas świata. Nerwica, to raczej poczucia wewnętrznego zdołowania, nieuzasadniony ból odczuwany przez naszą psychikę każdego dnia. Nerwica nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Najważniejsza jest wizyta u psychologa, który pomoże nam zrozumieć problem i nauczy nas, jak sobie z tym radzić.

Wymaga to wiele pracy nad sobą samym. Po pierwsze, psycholog pomoże nam znaleźć problem, od którego rozpoczęły się nasze dolegliwości. Może to być trauma z dzieciństwa, toksyczny związek czy problemy zawodowe, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Jeżeli zdarzają nam się ataki nerwicy w postaci zaostrzonej, to znaczy takiej, że osoby z naszego otoczenia odsyłają nas do szpitala w momentach, kiedy przestajemy nad sobą panować, zamiast do psychologa, lepiej wybrać się od razu do dobrego psychiatry.

Psychiatra podobnie jak psycholog porozmawia z nami i spróbuje przeanalizować nasz problem, jednak poza koncentrowaniem się na zagadnieniach typowo psychologicznych, może zalecić także terapię lekami. Leki na nerwicę faktycznie pomagają osobom, którym ta dolegliwość utrudnia życie. Musimy się jednak przygotować na to, że dużo czasu zajmie naszemu organizmowi przyjęcie leku. Zacznie on działać dopiero po kilku miesiącach. Potrzebna będzie opinia kardiologa, który musi wystawić opinię, która poświadczy że lekarstwo w żaden sposób nam nie zaszkodzi. Zalecona zostanie z pewnością także psychoterapia, aby pacjent mógł dokładnie i dogłębnie uświadomić sobie, na czym polega jego problem.

Jeśli chodzi o terapię, jaką możemy zafundować sobie sami, polega ona na próbie przejęcia kontroli nad własnym życiem. Postaraj się uświadomić sobie, że problemy, które powodują u Ciebie napady nerwicy, spotykają wiele osób wokół i nie należy reagować na nie w sposób drastyczny.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *