Spis treści

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro.

Z reguły nie przepadamy za małymi pomieszczeniami mieszkalnymi. Kojarzą nam się z ciasnotą, niewygodą, brakiem miejsca na podstawowe sprzęty i meble, z nieładem. Małe powierzchnie mają to do siebie, że ciężko je zagospodarować w najbardziej optymalny sposób, sposób, który pozwolił by na swobodne korzystanie. Czy jest to możliwe? Czy da się wykorzystać małą przestrzeń w taki sposób?

 Fakt, że szukamy dla naszych bliskich miejsca w domu opieki, wcale nie oznacza że nie chcemy się o nich troszczyć, nie mamy dla nich czasu, bądź po prostu chcemy się ich pozbyć. W czasach kiedy ceny rosną na równi z bezrobociem, utrzymanie osoby starszej nie pracując, graniczy z cudem.

Mała łazienka to nie problem. Uwierz, że gdybyś miała do dyspozycji pomieszczenie, które ma kilkadziesiąt metrów kwadratowych, a nie masz gosposi lub sprzątaczki, która wykonuje za Ciebie codzienne czynności, po kilku miesiącach miałabyś serdecznie dość szorowania kafelek i monstrualnie wielkiej wanny.

Pokój dla niemowlaka, jak sama nazwa wskazuje, to pokój dla malutkiego dziecka które nie ma jeszcze swoich gustów, nie potrafi nam powiedzieć co mu się podoba, a co nie. Jednak pamiętaj, że ten niemowlak bardzo, bardzo szybko zacznie mówić, potem chodzić (lub odwrotnie, co zdarza się nawet częściej).

Kuchnia to często miejsce, w którym spędzamy każdego dnia mnóstwo czasu. Wynika to nie tyle z tego, że dużo gotujemy i spędzamy mnóstwo czasu na przygodach kulinarnych, co z atawizmów, które w nas tkwią. Kiedyś kuchnia była miejscem, gdzie było najcieplej i najprzyjemniej.

Materac do sypialni, to często jeden z naszych najważniejszych wyborów podczas urządzania nowego mieszkania. Choć może brzmieć to nieco zabawnie, naprawdę od tego materaca będzie zależało nasze przyszłe życie. Materac do sypialni to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu podczas doby.

Każdy gospodarz domu lub gospodyni pragnie mieć czyste podłogi, od tego mamy porządek i jak o niego dbamy, zależy również nasze samopoczucie, ale również i zdrowie. Wiedza na temat sprzątania domu w internecie jest bardzo popularna i wiele serwisów www oferuje praktycznie wszystkie informacje na ten temat. My jednak skupimy się na samym myciu podłóg.

Zima to czas, kiedy nasz ogród na jakiś czas zapada w długi sen. Kiedy zima się kończy, zaczynają się wiosenne porządki i prace ogrodowe, które należy wykonać zanim nasze rośliny na nowo się rozwiną.Zdejmij zabezpieczenia jakie nałożone zostały w jesiennych miesiącach, aby dane gatunki, wrażliwe na mróz, nie przemarzły.

Przede wszystkim zastanów się nad tym, czy w jadalni czas będziemy spędzać tylko podczas posiłków, czy ma ona także pełnić funkcję salonu. Jeśli jadalnia będzie nam służyła tylko do wspólnego zasiadania przy śniadaniu, obiedzie i kolacji, stolik który w niej umieścimy może stać w dowolnym miejscu.