Nowe ocieplenie często mocowane na istniejącym, ale bezużytecznym, niespełniającym swoich funkcji potrafi przyczynić się do podwyższenia standardu budynku. Co najważniejsze renowacja systemów ociepleń, wykonanie dodatkowej warstwy termoizolacyjnej na budynku może być dokonana jedynie w oparciu o indywidualny projekt dla budynku, a także zatwierdzenia możliwości przez projektantów i rzeczoznawców.

elewacja remontowanie

Wszystkim urlop spędzany nad wodą kojarzy się dobrze. Niektórzy marzą o przeniesieniu klimatu egzotycznej wyspy na swoje podwórko. Chociaż obowiązki nie pozwalają wyrwać się w podróż, możemy gorące dni spędzić, pluskając się w namiastce morza.

Wystarczy stworzyć w swojej przestrzeni basen, który zapewni nam spokój, odrobinę relaksu i stanie się wakacjami na wyciągnięcie ręki. Budowa basenu nie powinna się kojarzyć z przedsięwzięciem luksusowym.

basen przy domu pexels.com intermedialna.pl

Budowanie domu pod lasem, marzeniem wielu osób pragnących uciec od miejskiego zgiełku, spalin oraz nieświeżego powietrza. Spokój, harmonia, kontakt z przyrodą, prywatność to zalety mieszkania na terenach podmiejskich. Jednak aby móc z tego w pełni korzystać i cieszyć się pięknym widokiem swojego domu należy odpowiednio dobrać elewację zewnętrzną tak aby cieszyła nasze oko długoletnim widokiem. Aż do czasu kiedy czeka nas malowanie domu.

Jak wpływa las na bliskość domu - usnplash intermedialna

Przed okresem zimowym warto sprawdzić szczelność okien, szacuje się że przez zbyt dużą przepuszczalność okien nasz dom traci nawet do 30% ciepła. Rachunki za energię elektryczną wzrastają a my podchodząc do okna czujemy podmuch chłodu. Zobacz jak urządzić pokój dziecka w swoim domu.

Szczelne okno domu intermedialna unsplash

Budowa domu, to często jedno z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Jak dokładnie wyglądają etapy budowy domu? Przede wszystkim, musimy pamiętać, że budowa domu to nie tylko same przedsięwzięcia związane z budowaniem w sensie fizycznym.

Gdyby zapytać przypadkowo spotkanego na ulicy człowieka, jakie jest jego największe marzenie, pewnie sporo odpowiedzi na to pytanie brzmiałoby: własny dom. Marzymy o własnym domu, swoim miejscu na ziemi. Co kiedy już zdecydujemy się na budowę własnego domu? Jak wygląda rozpoczęcie budowy domu krok po kroku? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że najpierw będziemy potrzebowali projektu.

Photo by Ralph Kelly on Unsplash

Prąd elektryczny jest najłatwiej dostępnym źródłem energii. Jako taki może więc być także wykorzystywany do wytwarzania ciepła i ogrzewania.

Jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich domów, w których trudno wygospodarować miejsce na dodatkowe pomieszczenia kotłowni, czy przestrzeń na zamontowanie kotłów. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla ludzi przebywających znaczną część czasu poza domem i nie mogących na bieżąco doglądać tzw. pieca.

W wielu, mających kilkanaście czy kilkadziesiąt lat domach, zachodzi konieczność ponownego wykonania izolacji fundamentów. Często spowodowanie jest to pojawieniem się wilgoci w piwnicach lub pomieszczeniach niższej kondygnacji budynku.

Samodzielne wykonanie izolacji fundamentów?

Wykonanie takiego ocieplenia można wykonać całkowicie samodzielnie, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Choć wydaje się nudne i przeznaczone tylko na lata życiowej jesieni, szydełkowanie i haftowanie nadal jest modne. Coraz większe znaczenie mają dla nas rzeczy oryginalne, inne niż wszystko to, co możemy dostać w każdym markecie.

Zalała nas fala tandety z Chin. Masowo kupujemy wszyscy te same produkty.

W świecie w którym coraz częściej wybijają się jednostki a każdy stawia na niepowtarzalność ,proste hobby zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Ręcznie haftowane obrusy zdobią stoły na jarmarkach ale nie tylko.

Pokój dla Twojego dziecka to miejsce, w którym nie tylko będzie spędzało większość swojego czasu. To również strefa, w której będzie uczyło się samodzielności. To jego własne, prywatne miejsce, o które dziecko będzie dbało i w którym powinno czuć się komfortowo.