Spis treści

Pielęgnację trawnika po zimie rozpoczynamy, kiedy śnieg już stopniał i gleba jest już rozmarznięta. Gleba powinna nieco obeschnąć, zanim rozpoczniemy pracę. Kiedy trawnik jest jeszcze mocno wilgotny, zwłaszcza gdy znajdowała się na nim dość gruba warstwa śniegu, nie należy po nim chodzić, by nie pozostawiać śladów.

Pelargonie to najpopularniejsze kwiaty balkonowe. Nie dziwi ich popularność, ponieważ nie mają zbytnich wymagań, oraz są niezwykle efektowne. Jeśli poznamy kilka podstawowych zasad dotyczących ich pielęgnacji i zastosujemy je sumiennie, z pewnością na długo pozostaną ucztą dla naszych oczu. Oto garść użytecznych informacji, dla początkującego ogrodnika.

Wiele osób posiadających własny ogród zastanawia się, czy warto instalować system nawadniający. Tego rodzaju inwestycja, choć początkowo wymagająca znacznych inwestycji, może przyczynić się do dużych oszczędności. W prawidłowy sposób zainstalowany i zaprojektowany system pozwala zaoszczędzić zużycie wody nawet o pięćdziesiąt procent.

Trawnik to jeden z najważniejszych ozdobników ogrodu. Aby cieszył oko musi być jednak zadbany. Taki efekt pozwala uzyskać jedna z coraz bardziej popularnych form trawników, jaką są trawniki z rolki. Jakie są ich wady i zalety? Przede wszystkim należy zadać pytanie ile kosztuje taka przyjemność?

Przekonanie o tym, że trawnik pięknie wyrośnie nam sam i nie trzeba go niczym nawozić, jest chyba jednym z najbardziej popularnych ogrodniczych stereotypów. Aby nasz trawnik cieszył oko i był prawdziwą dumą ogrodu należy trzymać się kilku żelaznych zasad. Oto kilka pytań, które pozwolą ustalić w jaki sposób powinno się go pielęgnować.

Sekretem pięknego, budzącego zachwyt ogrodu, jest nie tylko różnorodność kwiatów i pomysłowość znajdujących się w nim skalniaków. Niemałą rolę odgrywa tu także zadbany i dobrze skoszony trawnik.