Trawnik to jeden z najważniejszych ozdobników ogrodu. Aby cieszył oko musi być jednak zadbany. Taki efekt pozwala uzyskać jedna z coraz bardziej popularnych form trawników, jaką są trawniki z rolki. Jakie są ich wady i zalety? Przede wszystkim należy zadać pytanie ile kosztuje taka przyjemność?

trawa z rolki

Przekonanie o tym, że trawnik pięknie wyrośnie nam sam i nie trzeba go niczym nawozić, jest chyba jednym z najbardziej popularnych ogrodniczych stereotypów. Aby nasz trawnik cieszył oko i był prawdziwą dumą ogrodu należy trzymać się kilku żelaznych zasad. Oto kilka pytań, które pozwolą ustalić w jaki sposób powinno się go pielęgnować.

trawnik, wiosna & lato jesień i zima - nawozy

Sekretem pięknego, budzącego zachwyt ogrodu, jest nie tylko różnorodność kwiatów i pomysłowość znajdujących się w nim skalniaków. Niemałą rolę odgrywa tu także zadbany i dobrze skoszony trawnik.

ogrod - trawnik kosiarka

Balkon, to współczesny substytut ogrodu. Kiedyś, przed rozpoczęciem budowy pierwszych budynków zamieszkania zbiorowego (kamienic, bloków) - każdy z nas miał swoje miejsce na ziemi. Dosłownie na ziemi: był dom, a wokół kawałek naszego własnego poletka. Kiedy mieszkamy w kamienicy lub bloku, nie mamy możliwości otoczenia się swoim własnym kawałkiem ziemi. Stawiamy więc balkony... to atawizm, podobnie jak nasza chęć do uprawiania własnych ogródków czy kupowania działek.

Subskrybuj Ogród

reklama

reklama