Przy remontach dachu, szczególnie w starych domach stajemy przed koniecznością oceny wytrzymałości dachu na obciążenie go nowym materiałem. Jeżeli przez lata dach pokryty był blachodachówką, lub blachą trapezową musimy liczyć się z tym, iż nie udźwignie on współcześnie używanych płytek ceramicznych, czy cementowych.

Istotne tutaj będą nie tylko rozstawy elementów dachu, ale też ich stan, ewentualne grzyby, pęknięcia, ubytki.

W wielu, mających kilkanaście czy kilkadziesiąt lat domach, zachodzi konieczność ponownego wykonania izolacji fundamentów. Często spowodowanie jest to pojawieniem się wilgoci w piwnicach lub pomieszczeniach niższej kondygnacji budynku.

Samodzielne wykonanie izolacji fundamentów?

Wykonanie takiego ocieplenia można wykonać całkowicie samodzielnie, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Po usługi jakich firm, które proponują nam remonty, sięgamy chętniej? Wolimy wybierać małe firmy, które zajmują się usługami remontowo-budowlanymi, czy wolimy większe przedsiębiorstwa? To zależy głównie od tego, jakie jest nasze nastawienie i jaka jest nasza opinia na temat firm. Dla jednych z nas atrakcyjniejsze są małe firmy, ponieważ wydaje nam się, że takiej mniejszej firmie bardziej będzie zależało na opinii, jaką później będziemy o niej przekazywać innym. Małe firmy również, które zajmują się remontami, są dla nas bardziej atrakcyjne, ponieważ chcą zawsze jak najszybciej wykonać dane zlecenie, bo przecież za chwilę może trafić się kolejne.

Podobnie jak na wiele innych wydatków, na remonty decydujemy się głównie w momencie, kiedy mamy do dyspozycji trochę wolnych środków finansowych. Remonty, nawet tylko jednego pomieszczenia, wiążą się ze sporymi kosztami, na które możemy sobie pozwolić jedynie w pewnych sytuacjach. Nie tylko finanse jednak decydują o tym, kiedy rozpoczynamy remont. Musimy mieć trochę wolnego czasu. Po pierwsze, remonty należy zawsze dokładnie rozplanować, ustalając jakich zmian chcemy dokonać.

W jaki sposób najczęściej urządzamy nasz przedpokój? Jakie meble do przedpokoju najczęściej wybieramy i na co najlepiej się zdecydować, kiedy planujemy urządzanie lub remont naszego przedpokoju? Przede wszystkim zastanówmy się, czego dokładnie od naszego przedpokoju oczekujemy.

Dla jednych z nas to tylko miejsce, w którym zostawiamy buty i kurtkę po wejściu do domu, dla innych to miejsce, w którym umieszczamy całą naszą garderobę. Garderoba, to nie tylko miejsce na przechowywanie odzieży.

Salon jest towarzyskim centrum twojego domu. Cała rodzina spędza w nim bardzo dużo czasu. Funkcje, jakie w mieszkaniu spełnia salon zależą przede wszystkim od wielkości naszego mieszkania. Jeżeli jest to więcej niż m4 salon jest po prostu pokojem dziennym, w którym przyjmuje się gości, relaksuje po pracy przed telewizorem, odpoczywa. Zmienia się to wprost proporcjonalnie do liczby pokoi w mieszkaniu. Generalnie im mniej pokoi w mieszkaniu, tym więcej funkcji spełnia salon. Gdy nie ma w kuchni miejsca na jadalnię, stół wstawia się do salonu, kiedy nie ma miejsca na biuro, papiery trzyma się w salonie.

Kredyt hipoteczny, to długoterminowa pożyczka, którą bierzemy aby móc pozwolić sobie na zakup wymarzonego domu. Zabezpieczeniem tego kredytu jest - jak sama nazwa wskazuje - hipoteka. Czym jest hipoteka? To ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomość, w tym przypadku na dom. Aby wziąć kredyt hipoteczny, konieczne jest sporządzenie aktu notarialnego.

finanse na dom
Subskrybuj Remont

reklama

reklama