Spis treści

Wbrew pozorom nie z lenistwa, a dlatego, że przeraża nas wizja kosztów. Weźmy na tapetę, używając już remontowego języka, remont pokoju, na przykład salonu. Jak tanio wyremontować pokój, który wcale nam się nie podoba? Załóżmy że to pokój urządzony w stylu lat 80-tych, czyli zalatujący jeszcze nieco epoką PRL. Zastanów się, co chcesz zmienić i jaką masz wizję.

Szykował się długo wyczekiwany remont łazienki. Szukałam zatem fachowca, który ogarnie całość za tak zwanym, jednym zamachem. Nie spodziewałam się jednak czy takie osoby istnieją, nie wiedziałam też za bardzo gdzie mam szukać i kogo. Znajoma, która już przerabiała temat remontu, łazienki podsunęła mi po prostu kontakt do płytkarza.

Remont domu bardzo często możemy porównać do oczekiwania na nowego członka rodziny. Kiedy decydujemy się na dziecko, musimy przemeblować, mówiąc w przenośni, całe nasze życie. Kiedy decydujemy się na remont, musimy przemeblować cały nasz dom i dosłownie, i w przenośni.

Przy remontach dachu, szczególnie w starych domach stajemy przed koniecznością oceny wytrzymałości dachu na obciążenie go nowym materiałem. Jeżeli przez lata dach pokryty był blachodachówką, lub blachą trapezową musimy liczyć się z tym, iż nie udźwignie on współcześnie używanych płytek ceramicznych, czy cementowych.

Po usługi jakich firm, które proponują nam remonty, sięgamy chętniej? Wolimy wybierać małe firmy, które zajmują się usługami remontowo-budowlanymi, czy wolimy większe przedsiębiorstwa? To zależy głównie od tego, jakie jest nasze nastawienie i jaka jest nasza opinia na temat firm.

Podobnie jak na wiele innych wydatków, na remonty decydujemy się głównie w momencie, kiedy mamy do dyspozycji trochę wolnych środków finansowych.

Salon jest towarzyskim centrum twojego domu. Cała rodzina spędza w nim bardzo dużo czasu. Funkcje, jakie w mieszkaniu spełnia salon zależą przede wszystkim od wielkości naszego mieszkania.