Mówi się, że oczy to zwierciadło naszej duszy. Coś w tym jest, czasami po pierwszym spojrzeniu w czyjeś oczy możemy poznać, jakim jest człowiekiem. Pielęgnacja okolic oczu, to nie tylko pielęgnacja skóry dookoła oczu. To również pielęgnacja brwi i rzęs. Linia brwi powinna być taka, jak naturalnie została stworzona przez naturę. Powinna być uregulowana, jeśli mamy długie brwi, możemy przystrzyc je specjalnym trymerem. Do rzęs możemy stosować szereg dostępnych w drogeriach i sklepach z kosmetykami odżywek.

balsamy cera i skóra

Każda z nas co miesiąc od okresu dojrzewania aż po menopauzę, czyli przez jakieś 30 a czasem 40 lat cierpi mniej lub więcej z przez miesiączki. Niestety, my kobiety nie mamy łatwo, dojrzewanie, okresy, ciąża, menopauza, to dla naszego organizmu spora wahania hormonalne, a jeżeli jeszcze po drodze przyczepi się do nas jakaś choroba związana z poziomem hormonów np. tarczyca, to już lepiej w ogóle mamy przechlapane, ale co tam nie ma co użalać się na sobą tylko wziąć sprawy w swoje ręce, szukać rozwiązania i cieszyć się życiem.

jak radzić soobie z PMSem

Pokój dla Twojego dziecka to miejsce, w którym nie tylko będzie spędzało większość swojego czasu. To również strefa, w której będzie uczyło się samodzielności. To jego własne, prywatne miejsce, o które dziecko będzie dbało i w którym powinno czuć się komfortowo. Oczywiście nie możemy wymagać od trzylatka, czy dziecka w wieku przedszkolnym, że będzie wykonywało wszystkie czynności związane z dbaniem o porządek, a tym bardziej czystość, samodzielnie. Jednak pokój urządzony tak, aby umożliwiał dobrą organizację i odkładanie rzeczy na miejsce, będzie odpowiedni zarówno dla dziecka jak i dla Ciebie, ponieważ nie będziesz musiała walczyć z ciągłym bałaganem.

Odpowiednie odżywianie jest istotne na co dzień, szczególnie jednak powinnaś zwracać uwagę na swoją dietę, kiedy trenujesz lub uprawiasz jakiś sport. Niezależnie, czy biegasz, chodzisz na fitness czy ćwiczysz na siłowni, powinnaś pamiętać o tym, jak istotne są zasady odżywiania przed i po treningu, niezależnie od tego czy ćwiczysz dla zdrowia i dobrej kondycji, czy Twoim głównym celem jest stracenie zbędnych kilogramów.

W świecie kobiety jest coraz więcej miejsca dla samochodu, przestałyśmy być zdane tylko na naszych mężczyzn. Nie boimy się rywalizacji na drodze, jak również nie straszna nam jest zmiana koła w samochodzie. Wciąż jednak obowiązuje stereotyp kobiety nie umiejącej prowadzić auta, mężczyźni wyprzedzają się w wymyślaniu dowcipów na nasz temat.

W jaki sposób najczęściej urządzamy nasz przedpokój? Jakie meble do przedpokoju najczęściej wybieramy i na co najlepiej się zdecydować, kiedy planujemy urządzanie lub remont naszego przedpokoju? Przede wszystkim zastanówmy się, czego dokładnie od naszego przedpokoju oczekujemy.

Dla jednych z nas to tylko miejsce, w którym zostawiamy buty i kurtkę po wejściu do domu, dla innych to miejsce, w którym umieszczamy całą naszą garderobę. Garderoba, to nie tylko miejsce na przechowywanie odzieży.

Decoupage to metoda ozdabiania przedmiotów, która pozwala nadać im nowy wygląd. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zamienić starą skrzynkę na listy w nowy gadżet na Twoje biurko - lub zamienić coś, co już dawno chciałaś wyrzucić, lecz masz do tego sentyment, w nowy atrakcyjny przedmiot, przeczytaj jak zrobić to krok po kroku.

Po pierwsze potrzebujesz: przedmiot, który chciałabyś ozdobić (może to być przedmiot z ceramiki, szkła, plastiku, drewna, tkaniny - w zasadzie wszystko). Jeśli wybrałaś przedmiot o porowatej strukturze (na przykład z surowego drewna) pamiętaj, że wchłonie on pierwszą warstwę nałożonej farby.

Im bliżej jesieni i zimy, tym więcej reklam i ulotek na temat witamin poprawiających i wzmacniających nasze zdrowie widujemy w telewizji i swoim otoczeniu. O witaminach dla poprawy zdrowia słyszymy nawet w radiu. Oczywiście, stosowanie witamin dostępnych w formie drażetek, pastylek, tabletek, proszków do rozpuszczenia w wodzie, żelków i wielu innych coraz bardziej fantazyjnych specyfików, poprawia nasze zdrowie i odporność.

Każda z nas chce cieszyć się gładką wypielęgnowaną skórą bez zbędnych włosków i każda z nas wie że depilacja, golenie czy inne metody pozbycia się włosków w dzisiejszych czasach jest niezbędne, bo przecież nie wystąpimy w mini z włoskami na nogach czy w modnym topiku z włosami pod pachami. Po pierwsze jest to totalnie passe, po drugie jest nieestetyczne i nie higieniczne szczególnie latem, a po czwarte panowie nie lubią zarostu u kobiet. Wiemy że żadnej kobiety nie trzeba namawiać do depilacji, bo każda z nas to robi, chcemy Wam tylko podpowiedzieć co i jak, w razie gdybyście nie znały wszystkich tajników gładkiej skóry.

Jesienią częściej niż kiedykolwiek sięgamy po dodatki do naszego codziennego stroju. Wiąże się to z tym, że jest już chłodniej i musimy zabezpieczyć się przed zimnem, ale jeszcze na tyle ciepło, że pragniemy wyeksponować urodę dodatków. O tej porze roku chętnie zakładamy czapeczki, czapki, kapelusze, nosimy też szale i rękawiczki. Nieodzownym elementem jest w przypadku kobiet ciekawa, na ogół większa niż latem torebka, panowie zaś wybiorą solidną teczkę, torbę lub plecak.

Subskrybuj Kobieta i styl życia

reklama

reklama