Spis treści
By intermedialna | czw., 10/21/2021 - 16:29

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby był dla niego przyjazny przez kilka lat? - Myślisz sobie, że kiedy dziecko ma trzy, cztery latka, to na pewno ucieszą go kolorowe ściany, pluszowe misie i tapety z ulubionymi postaciami z kreskówek.

Tylko czy to samo będzie cieszyło go za kilka lat?

Jest kilka sposobów na urządzenie pokoju dziecka w taki sposób, żeby nawet po kilku latach nadal stanowił dla niego przyjazną oazę.

Po pierwsze - wybierzmy takie meble, które posłużą nam dłużej.

Salon jest towarzyskim centrum twojego domu. Cała rodzina spędza w nim bardzo dużo czasu. Funkcje, jakie w mieszkaniu spełnia salon zależą przede wszystkim od wielkości naszego mieszkania.

Maluch nie będzie musiał korzystać z wysokiego biurka i nie będzie samodzielnie układał swoich ubrań w szafie. Kupmy więc niski stolik, przy którym dziecko będzie mogło rysować, bawić się - a zakup profesjonalnego biurka pod komputer i do nauki, zostawmy na później.

Możemy spokojnie zainwestować w szafę/niższe szafki do przechowywania ubrań.

Dopóki dziecko nie będzie samodzielne w tej kwestii, to my będziemy układać jego ubranka.

Później, kiedy nauczy się robić to samodzielnie i będzie na tyle duże, żeby móc pozwolić mu zarządzać swoim „majątkiem”, meble sprawdzą się nadal.

Zamiast tapety w infantylne stworki, wybierzmy prostotę z odrobiną szaleństwa — na przykład w ramach ozdoby, zawieśmy na ścianie duży plakat, który później będzie można zastąpić innym, bardziej dojrzałym.

Szukajmy rozwiązań, które będą nam dobrze służyły przez wiele lat.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.