Spis treści
By intermedialna | czw., 10/28/2021 - 13:09
Decoupage to metoda ozdabiania przedmiotów

Decoupage to metoda ozdabiania przedmiotów, która pozwala nadać im nowy wygląd. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zamienić starą skrzynkę na listy w nowy gadżet na Twoje biurko - lub zamienić coś, co już dawno chciałaś wyrzucić, lecz masz do tego sentyment, w nowy atrakcyjny przedmiot, przeczytaj jak zrobić to krok po kroku.

Po pierwsze potrzebujesz: przedmiot, który chciałabyś ozdobić (może to być przedmiot z ceramiki, szkła, plastiku, drewna, tkaniny - w zasadzie wszystko).

Jeśli wybrałaś przedmiot o porowatej strukturze (na przykład z surowego drewna) pamiętaj, że wchłonie on pierwszą warstwę nałożonej farby.

Przedmioty gładkie natomiast powinny zostać najpierw zmatowione lub odtłuszczone. Po drugie, potrzebujemy okleiny.

Mogą to być papierowe serwetki, samodzielnie przygotowane wydruki lub gazeta lub specjalny papier do decoupage. Potrzebujemy również farb - najlepiej sprawdzą się farby akrylowe, które szybko schną, można rozcieńczać je wodą, nie mają intensywnego zapachu i swobodnie możemy łączyć ich kolory.

Jeśli chcemy aby nasz przedmiot miał błyszczącą powierzchnię, wyposażmy się również w akrylową emalię.

Do barwienia akryli możemy używać farb plakatowych, akwareli czy tempery - więc jeśli masz w domu stare farby tego typu, których już nie używasz, możesz dokupić większe opakowanie białej farby akrylowej i zabarwić ją wedle uznania, dzieląc później na przykład na słoiczki po koncentracie pomidorowym.

Oprócz farb potrzebujesz środka do klejenia (profesjonalny klej do decoupage lub zwykły klej Wikol... a nawet białko jajka) oraz pędzli. Przygotuj wybrany przedmiot i pomaluj go farbą podkładową.

Farba powinna dobrze wyschnąć, więc najlepiej zostaw przedmiot na noc. Przygotuj motywy, które chcesz przykleić do przedmiotu: jeśli używasz serwetek, weź jedynie wierzchnią, cienką warstwę.

Posmaruj motyw klejem i przyłóż do przedmiotu, po wyschnięciu przemaluj całość bezbarwnym lakierem lub emalią - i gotowe.

Bez żadnych haczyków czy skomplikowanych zabiegów.

Grunt, to zabrać się do pracy - bez wymówek!

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.