Spis treści
By intermedialna | ndz., 07/18/2021 - 08:20
Gospodarowanie czasem zimą

Czy Tobie również jesienne porządki kojarzą się głównie ze sprzątaniem opadniętych liści w ogrodzie? Przeczytaj kilka wskazówek, jak sprawić aby Twoje jesienne porządki były efektywne i jak zrobić więcej w krótkim czasie nie tylko w ogrodzie, ale i w domu.

Większość z nas, kiedy nadchodzi prawdziwa jesień i drzewa z zielonych zamieniają się w żółte, czuje zbliżający się okres świąt. Czujemy, że rok się kończy, niedługo święto zmarłych, a później już tylko odrobina czasu do Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Grudzień to czas, kiedy wydaje nam się, że nie mamy na nic czasu (przedświąteczne zakupy, porządki i rozmyślania nad prezentami). Jeśli zdecydujesz się na prawdziwe jesienne porządki, zimą nie będziesz musiała walczyć z tym, co nazbierało się do uporządkowania przez cały rok.

Porządki w ogrodzie

Zacznijmy od wspomnianych porządków w ogrodzie. Jeśli masz swój własny ogródek, działkę lub chciałabyś zadbać o kawałek zieleni przed Twoim blokiem, jesień to dobry czas nie tylko na zgarnianie opadniętych liści.

Wyrwij i wyrzuć rośliny, które są na jeden sezon albo wykorzystaj je jako część kompostu, który będziesz mogła w przyszłości używać.

Zacznij zabezpieczać rośliny, które nie znoszą wysokich mrozów i śniegu. Możesz przyciąć część swoich drzewek, zwracaj jednak uwagę na to, czy taki zabieg będzie im służył.

Część roślin dobrze znosi tylko przycinanie na wiosnę lub w czasie lata. Możesz postarać się również znaleźć preparaty, które odświeżą kondycję Twojego trawnika.

Jesień to idealny czas na wybranie za pomocą grabi martwych części roślin z trawy i napowietrzenie za pomocą specjalnego urządzenia trawnika, co polega na nakłuwaniu go. Możesz wówczas zastosować nawóz lub odżywki. Jeśli chodzi o wspomniane porządki domowe, postaraj się zrobić ogólny remanent Twojego domu lub mieszkania.

Gospodarowanie czasem zimą

Podziel swój dom na części, najlepiej na poszczególne pomieszczenia i zaplanuj, w jakiej kolejności rozpoczniesz ich porządkowanie.

Następnie w każdym pokoju załóż, gdzie rozpoczniesz i skończysz porządki, idąc jak wskazówki zegara po tarczy od dwunastej do dwunastej. Wyrzuć rzeczy, których nie używasz. Kiedy nie umiesz się z nimi rozstać, znajdź dla nich miejsce (w piwnicy, na strychu) gdzie nie będą Ci przeszkadzały.

W każdym niemalże domu są miejsca, w które rzadko zaglądamy z odkurzaczem czy ścierką.

Uporządkuj miejsca za szafami, zetrzyj z nich kurz (zwłaszcza w przypadku wysokich meblościanek często zapominamy o ich górnej części). Przygotuj również swoją garderobę na chłodniejszy sezon.

Schowaj letnie sukienki i ubrania, które nosisz tylko w ciepłe dni, układając ubrania w takiej kolejności, aby najwygodniej dostępne były te jesienne i zimowe.

To zaoszczędzi sporo Twojego czasu w grudniowym okresie, który będziesz mogła poświęcić tylko na przygotowania do świąt.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.