Spis treści
By intermedialna | wt., 12/28/2021 - 20:09
biała kuchnia - piękna Photo by Naomi Hébert on Unsplash

Kuchnia to taka nasza „ mała fabryka ” produkująca zapachy oraz różnego rodzaju odgłosy wydobywające się podczas wykonywania codziennych prac domowych takich jak gotowanie, zmywanie naczyń. Jeśli kuchnia w naszym domu jest pomieszczeniem osobnym warto pomyśleć o drzwiach które mogłyby zminimalizować hałas dobiegający z kuchni oraz zapach wydobywający się podczas gotowania.

Drzwi do kuchni powinny przede wszystkim charakteryzować się funkcjonalnością, niektóre modele drzwi kuchennych posiadają tablicę z magnesem na której można przyczepić listę zakupów lub ulubiony przepis.

Praktyczna okazuje się również listewka z uchwytami przymocowana do drzwi pozwalająca na zawieszenie ścierek kuchennych.

Pomysłowe są również drzwi z tablicą wówczas wystarczy kreda aby móc zapisać listę potrzebnych artykułów.

Drzwi skrzydełkowe cieszą się największą popularnością, warto dobrze przemyśleć wybór pomiędzy drzwiami lewymi a prawymi biorąc pod uwagę ustawienie mebli kuchennych, tak aby nie kolidowały z meblami podczas otwierania bądź zamykania.

drzwi w kuchni na ogród
Photo by Jason Briscoe on Unsplash  - na ogród

Drzwi przesuwne są ciekawą propozycją dla mniejszych pomieszczeń, łatwe w użytku nie kolidują z meblami podczas otwierania gdyż skrzydła drzwi chowane są w ścianie.

Zamontowanie drzwi przesuwnych wymaga ingerencji w budowę ścian otaczających ze względu na umieszczenie ich skrzydeł w ścianie.

 

Jeśli chcemy oddzielić kuchnię z salonem warto pomyśleć o zakupie drzwi przeszklonych, które wizualnie powiększają przestrzeń, natomiast drzwi pełne nadają się do większych pomieszczeń.

Drzwi harmonijkowe- łamane idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach kuchennych takich jak spiżarnia jeśli chodzi o zastosowanie ich jako główne wejście do kuchni mogą być uciążliwe gdyż ciężko będzie otwierać je mając zajęte ręce.

 

 

 

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.