Spis treści

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby był dla niego przyjazny przez kilka lat? - Myślisz sobie, że kiedy dziecko ma trzy, cztery latka, to na pewno ucieszą go kolorowe ściany, pluszowe misie i tapety z ulubionymi postaciami z kreskówek. Tylko czy to samo będzie cieszyło go za kilka lat? Jest kilka sposobów na urządzenie pokoju dziecka w taki sposób, żeby nawet po kilku latach nadal stanowił dla niego przyjazną oazę. Po pierwsze - wybierzmy takie meble, które posłużą nam dłużej.

Maluch nie będzie musiał korzystać z wysokiego biurka i nie będzie samodzielnie układał swoich ubrań w szafie. Kupmy więc niski stolik, przy którym dziecko będzie mogło rysować, bawić się - a zakup profesjonalnego biurka pod komputer i do nauki, zostawmy na później. Możemy spokojnie zainwestować w szafę/niższe szafki do przechowywania ubrań.

Dopóki dziecko nie będzie samodzielne w tej kwestii, to my będziemy układać jego ubranka.

Później, kiedy nauczy się robić to samodzielnie i będzie na tyle duże, żeby móc pozwolić mu zarządzać swoim „majątkiem”, meble sprawdzą się nadal. Zamiast tapety w infantylne stworki, wybierzmy prostotę z odrobiną szaleństwa - na przykład w ramach ozdoby, zawieśmy na ścianie duży plakat, który później będzie można zastąpić innym, bardziej dojrzałym. Szukajmy rozwiązań, które będą nam dobrze służyły przez wiele lat.

 

Dodaj komentarz

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

reklama

reklama