Spis treści

Kiedy w oczach, ocenie banku jesteśmy niewypłacalni, bank odmawia nam kredytu. Ma to miejsce nie tylko w momencie, kiedy nie mamy pracy i stałego zatrudnienia. Nie tylko wówczas, kiedy na przykład pracujemy na umowę o dzieło czy umowę zlecenie i bank nie ma potwierdzenia, że będziemy przez kolejne miesiące i lata mieć za co spłacać kredyt.

Potrzebujesz nowych mebli, bo stare Ci się już znudziły? A może potrzebujesz nowych mebli, bo stare wyglądają już nieładnie Pierwsza opcja, to kredyt w banku, druga opcja, to kredyt w parabanku. Wielu z nas zapyta w tym momencie: a co z zakupem na raty? Otóż proszę państwa, zakup na raty to także kredyt w banku, jednak wzięty za pośrednictwem sklepu. W naszym przypadku sklepu z meblami.

Coraz częściej decydujemy się na robienie zakupów w sieci, ponieważ jest to dla nas wygodne i bardzo często opłacalne. Nawet, jeśli dokładamy kilka złotych za przesyłkę produktu, jaki zamawiamy w sieci, opłacalność jest widoczna.

Zarządzanie domowym budżetem, to wyzwanie stawiane najczęściej przed kobietami. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mężczyźni, nasi partnerzy, często przekonani są o tym, że lepiej poradzimy sobie z zarządzaniem finansami. Coś w tym jest, ponieważ jak mówią statystyki, kierunki studiów wyższych związane z zarządzaniem finansami, wybierają głównie właśnie kobiety.

Przygotowanie dobrego CV, podania o przyjęcie do pracy i listu motywacyjnego, to nie wszystko. Pamiętaj, aby dobrze przygotować się także do rozmowy kwalifikacyjnej, od której w dużej mierze będzie zależał Twój sukces.

Poza bankowe produkty poza tym że mogą mieć i zazwyczaj mają wyższe oprocentowanie niż zwykły kredyt w banku są mniej bezpieczne z tego względu że nie reguluje je prawo bankowe, ani żadne inne regulacje bankowe takie jak chociażby popularna Rekomendacja T, z jednej strony jest to dobre bo pożyczka jest bardziej dostępna dla zadłużonych ale z drugiej strony jeżeli chcemy zaciągnąć pożycz

Osoby zadłużone często zastanawiają się czy istnieje na rynku kredyt dla zadłużonych, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie najpierw musimy zastanowić się kim w oczach banku jest osoba zadłużona, bo przecież jeżeli mamy zadłużenie np.

Zapewne każdy wie czym jest pożyczka. To oczywiście pożyczenie określonej sumy gotówki, którą w wyznaczonym czasie należy zwrócić. Bardzo podobną, tylko może na dogodniejszych warunkach opcją jest pożyczka bez bik. Jak też wiadomo, zwracając należy doliczyć jeszcze również określoną kwotę będącą oprocentowaniem. Firma musi przecież jakoś zarobić i to jest dla niej zysk.

Z badań prowadzonych przez firmy zajmujące się ankietowaniem społeczeństwa wynika że dla większości zadłużonych osób, dług jest bardzo wstydliwym problemem. Osoby zadłużone często wstydzą się powiedzieć o swoich problemach najbliżej rodzinie a na samą myśl o kontakcie z wierzycielem czy komornikiem powoduje u nich stres a nawet paniczny strach.

Najnowsze badania niezbicie udowodniły, że największymi zarobkami cieszą się osoby prowadzące własną firmę, którym najczęściej pomaga biuro rachunkowe. Co ciekawe, istnieje mnóstwo osób z pomysłami, które można śmiało i entuzjastycznie zrealizować, jednak jedyne, co może odstraszać tych ambitnych marzycieli, to właśnie potwornie brzmiące słowo „rachunki”.