Coraz częściej decydujemy się na robienie zakupów w sieci, ponieważ jest to dla nas wygodne i bardzo często opłacalne. Nawet, jeśli dokładamy kilka złotych za przesyłkę produktu, jaki zamawiamy w sieci, opłacalność jest widoczna. Robimy zakupy wygodnie, siedząc w domu, przeglądając spokojnie dostępne oferty.

 Jak kupować w internecie - za pobraniem? Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Zarządzanie domowym budżetem, to wyzwanie stawiane najczęściej przed kobietami. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mężczyźni, nasi partnerzy, często przekonani są o tym, że lepiej poradzimy sobie z zarządzaniem finansami. Coś w tym jest, ponieważ jak mówią statystyki, kierunki studiów wyższych związane z zarządzaniem finansami, wybierają głównie właśnie kobiety.

Jak zarządzać domowym budżetem pixbay

Przygotowanie dobrego CV, podania o przyjęcie do pracy i listu motywacyjnego, to nie wszystko. Pamiętaj, aby dobrze przygotować się także do rozmowy kwalifikacyjnej, od której w dużej mierze będzie zależał Twój sukces. Rozmowa kwalifikacyjna może mieć różne formy, czasem wygląda ona bardzo formalnie, czasem dla rozluźnienia atmosfery przeprowadzająca ją osoba stara się być żartobliwa.

 Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej  Photo by Jopwell from Pexels

Poza bankowe produkty poza tym że mogą mieć i zazwyczaj mają wyższe oprocentowanie niż zwykły kredyt w banku są mniej bezpieczne z tego względu że nie reguluje je prawo bankowe, ani żadne inne regulacje bankowe takie jak chociażby popularna Rekomendacja T, z jednej strony jest to dobre bo pożyczka jest bardziej dostępna dla zadłużonych ale z drugiej strony jeżeli chcemy zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych powinniśmy być bardzo czujni, i dokładnie przeczytać umowę oraz załączniki do umowy bo to w nich często zawarte są dodatkowe opłaty i prowizje, o których umowa nie wspomina, widnieje jedynie napis w stylu integralną częścią umowy jest tabela opłat i prowizji.

intermedialna kredyty Photo by Shopify Partners from Burst

Osoby zadłużone często zastanawiają się czy istnieje na rynku kredyt dla zadłużonych, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie najpierw musimy zastanowić się kim w oczach banku jest osoba zadłużona, bo przecież jeżeli mamy zadłużenie np. w zapłacie jednego rachunku za prąd czy inne media do dopóki nie trafimy na jedną z tak zwanych czarnych list, nie jesteśmy osobą zadłużoną.

Dłużnicy - czy istnieje rozwiązanie problemu? intermedialna Photo by Tomáš Hustoles from Burst

Zapewne każdy wie czym jest pożyczka. To oczywiście pożyczenie określonej sumy gotówki, którą w wyznaczonym czasie należy zwrócić. Bardzo podobną, tylko może na dogodniejszych warunkach opcją jest pożyczka bez bik. Jak też wiadomo, zwracając należy doliczyć jeszcze również określoną kwotę będącą oprocentowaniem. Firma musi przecież jakoś zarobić i to jest dla niej zysk. Jeszcze niedawno pożyczki były ofertami, na które decydowano się, ale jedynie w przypadku naprawdę bardzo trudnych sytuacji, kiedy nie było innego wyjścia.

Pożyczka pozabankowa najtańsza i najlepsza Photo by LEANDRO BIANCHINI from Burst

Z badań prowadzonych przez firmy zajmujące się ankietowaniem społeczeństwa wynika że dla większości zadłużonych osób, dług jest bardzo wstydliwym problemem. Osoby zadłużone często wstydzą się powiedzieć o swoich problemach najbliżej rodzinie a na samą myśl o kontakcie z wierzycielem czy komornikiem powoduje u nich stres a nawet paniczny strach.

intermedialna Photo by Tomáš Hustoles from Burst

Najnowsze badania niezbicie udowodniły, że największymi zarobkami cieszą się osoby prowadzące własną firmę, którym najczęściej pomaga biuro rachunkowe. Co ciekawe, istnieje mnóstwo osób z pomysłami, które można śmiało i entuzjastycznie zrealizować, jednak jedyne, co może odstraszać tych ambitnych marzycieli, to właśnie potwornie brzmiące słowo „rachunki”. Matematyka i w ogóle wszystkie dziedziny związane z naukami ścisłymi budzą często niechęć, co może spowodować odejście wielu osób od fantastycznych pomysłów, które przecież mogą się sprawdzić!

Coraz więcej Polaków sięga po kredyty, ponieważ chcemy mieć coraz więcej, a niestety nie możemy sobie na to pozwolić. Marzymy o mieszkaniach w przyjaznych okolicach i dzielnicach, o wielkich płaskich telewizorach czy o laptopach z dyskiem o pojemności pięćset razy większej niż jeszcze kilka lat temu. Marzymy o tym, a nie stać nas na to: żeby jednorazowo wydać kilkaset tysięcy na mieszkanie, albo nawet żeby wydać trzy tysiące na wspomniany wcześniej sprzęt elektroniczny.

Powszechnie panuje przekonanie, że Polacy obawiają się kredytów. Czy to prawda? Czy rzeczywiście obawiamy się brać kredyty? Po pierwsze, jeżeli zastanawiamy się nad tego typu zagadnieniem, zawsze warto najpierw się rozejrzeć. Zarówno banków jak i parabanków jest na naszym rynku dość sporo. Tak więc oznacza to, że na usługi finansowe, także kredyty, jest wzięcie, to znaczy jest popyt.