Spis treści
By intermedialna | sob., 01/22/2022 - 11:27
 Jak kupować w internecie - za pobraniem? Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Coraz częściej decydujemy się na robienie zakupów w sieci, ponieważ jest to dla nas wygodne i bardzo często opłacalne. Nawet, jeśli dokładamy kilka złotych za przesyłkę produktu, jaki zamawiamy w sieci, opłacalność jest widoczna. Robimy zakupy wygodnie, siedząc w domu, przeglądając spokojnie dostępne oferty.

Nie tracimy więc ani czasu, ani pieniędzy na dojazd do sklepu. Aby bezpiecznie kupować w Internecie, warto przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą nam wystrzegać się nieuczciwych sprzedających i ponoszenia dodatkowych, niepożądanych kosztów. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić miejsce, w którym masz zamiar dokonać wirtualnych zakupów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, sprawdź komunikację ze sklepem lub sprzedawcą na serwisie aukcyjnym. Jeśli podany przez niego numer telefonu lub adres e-mail nie odpowiada, może to wzbudzić Twój niepokój.

Jak sprawdzić sklep przed kupnem przez internet za pobraniem?

Sprzedający powinien umożliwić Ci zadanie pytań dotyczących produktów, przesyłki i ogólnych warunków sprzedaży. Staraj się korzystać ze sprawdzonych sklepów (polecanych na innych stronach, polecanych i komentowanych na forach internetowych) oraz sprawdzonych sprzedających na serwisach aukcyjnych, którzy mają już za sobą szereg dokonanych transakcji i pozytywnych komentarzy.

Zakupy internetowe za pobraniem.

Czasami zdarza się, że w Internecie pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty od osób, które nie mają jeszcze wyrobionej tak zwanej marki.

Jeżeli decydujesz się na zakup od takiej osoby lub firmy, nie możesz mieć pewności, że towar który zamówisz i za który zapłacisz za pobraniem, będzie rzeczywiście zgodny z opisem. Wybierz wówczas opcję płatności za pobraniem. Możesz wówczas dokonać opłaty za przesyłkę w momencie jej odbioru.

Droższa przesyła pobraniowa?

Przesyłka jest droższa, niezależnie czy będzie wykonywana przez Pocztę Polską czy firmę kurierską. Jeżeli chcesz sprawdzić zawartość przesyłki, która właśnie do Ciebie dotarła, musisz najpierw pokwitować jej odbiór oraz zapłacić za nią. W przypadku poczty koszt sprawdzenia zawartości przy listonoszu wynosi pięć złotych. Musisz jednak wcześniej uprzedzić sklep za pobraniem, w którym robisz wirtualne zakupy za pobraniem, że chcesz dokonać sprawdzenia przesyłki pobraniowej.

  • https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/zakupy-online---jak-nie-dac-sie-oszukac
  • https://blik.com/jak-korzystac-z-blika
  • https://konsument.gov.pl/prawa-konsumenta-zakupy-przez-internet/

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.