Spis treści
By intermedialna | pt., 01/21/2022 - 04:53
 Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej  Photo by Jopwell from Pexels

Przygotowanie dobrego CV, podania o przyjęcie do pracy i listu motywacyjnego, to nie wszystko. Pamiętaj, aby dobrze przygotować się także do rozmowy kwalifikacyjnej, od której w dużej mierze będzie zależał Twój sukces. Rozmowa kwalifikacyjna może mieć różne formy, czasem wygląda ona bardzo formalnie, czasem dla rozluźnienia atmosfery przeprowadzająca ją osoba stara się być żartobliwa.

Główny cel rozmowy kwalifikacyjnej.

Nie traktuj śmiesznych z pozoru pytań jako brak szacunku do Ciebie, to zabieg, który ma na celu rozluźnić atmosferę stresującej dla Ciebie rozmowy. Głównym celem rozmowy kwalifikacyjnej jest weryfikacja przesłanych lub dostarczonych przez Ciebie do firmy dokumentów.

Przeanalizuj swoje CV do rozmowy

Przeanalizuj swoje CV, tak abyś potrafiła odpowiedzieć na pytania związane z Twoim wykształceniem i umiejętnościami. Czasami możesz zostać zaskoczona prostym pytaniem, na które nie będziesz potrafiła szybko odpowiedzieć. Może to być pytanie o szkołę, do której chodziłaś, na przykład, na jakiej ulicy się ona znajduje i dlaczego wybrałaś akurat ją. Jeśli skończyłaś szkołę dawno, możesz nie pamiętać odpowiedzi na pierwszą część pytania, na drugą z kolei odpowiesz niekoniecznie zgodnie z prawdą.

Podczas rozmowy możesz zostać zapytana, dlaczego zdecydowałaś się na dany kierunek.

Podobnie jest ze studiami. Możesz zostać zapytana, dlaczego zdecydowałaś się na dany kierunek i dlaczego nie wybrałaś innego. Jeżeli odpowiesz, że wybór studiów to był przypadek, lub wybrałaś akurat taką uczelnię, ponieważ miałaś do niej blisko, może zostać to odebrane jako brak zdecydowania w dosłownym sensie.

Bądź przygotowana na pytanie o doświadczenie zawodowe, które z pewnością pojawi się podczas rozmowy. Jeśli często zmieniałaś miejsca pracy, spróbuj ułożyć sobie odpowiedź na pytanie, dlaczego tak często zmieniałaś firmy.

Postaraj się także ułożyć sobie odpowiedź na pytanie.

Możesz uzasadnić to odpowiedzią, że szukasz miejsca, w którym będziesz mogła w stu procentach zrealizować swoje zawodowe ambicje i nie zadowalają Cię półśrodki. Jeśli z kolei pracowałaś tylko w jednej firmie przez kilka lat, możesz uzasadnić to swoim rzeczowym podejściem do obowiązków, jakich się podejmujesz. Postaraj się także ułożyć sobie odpowiedź na pytanie, dlaczego postanowiłaś ubiegać się akurat o to stanowisko, którego dotyczy rozmowa kwalifikacyjna. Nie możesz ułożyć odpowiedzi na wszystkie pytania, bo nie możesz ich znać, to oczywiste.

Staraj się więc poćwiczyć sama ze sobą umiejętność rzeczowego udzielania odpowiedzi na pytania, które mogą Cię w jakiś sposób zaskoczyć. Poćwicz opanowanie i otwartość.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.