Spis treści
By intermedialna | pt., 01/21/2022 - 19:38
Jak zarządzać domowym budżetem pixbay

Zarządzanie domowym budżetem, to wyzwanie stawiane najczęściej przed kobietami. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mężczyźni, nasi partnerzy, często przekonani są o tym, że lepiej poradzimy sobie z zarządzaniem finansami. Coś w tym jest, ponieważ jak mówią statystyki, kierunki studiów wyższych związane z zarządzaniem finansami, wybierają głównie właśnie kobiety.

Jeśli masz problemy z zarządzaniem domowym budżetem, przeczytaj kilka naszych wskazówek. Przede wszystkim, oszacuj comiesięczne przychody, jakie wpływają do domowego budżetu. Przeważnie są to kwoty stałe, pochodzące ze stałej wysokości pensji partnerów. Bierz pod uwagę tylko stałe, podkreślamy, dochody, nie doliczając do nich ewentualnych premii lub dodatkowych dochodów, które dostajecie raz na jakiś czas za pracę po godzinach. Oblicz dokładnie, ile pieniędzy wydajesz każdego miesiąca na opłaty i zakup rzeczy, które są niezbędne.

Policz, ile kosztuje Cię czynsz lub wynajem mieszkania, comiesięczne opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie, telefony, Internet, telewizję i inne usługi, z których korzystasz. Uznaj, że tych pieniędzy po prostu nie można ruszyć, są niezbędne i konieczne do comiesięcznego funkcjonowania.

Zaczynasz nową pracę i zastanawiasz się, jak odnaleźć się w nowym środowisku? Przypomnij sobie czasy szkoły - pierwszy dzień w podstawówce, w gimnazjum, w szkole średniej, na studiach - to też wydawało się być nie do przejścia na pierwszy rzut oka?

Uwzględnij w tym także ewentualne raty kredytów lub spłacanie zakupionych w systemie ratalnym sprzętów, mebli czy samochodu. Następnie postaraj się oszacować, ile wynoszą Cię niezbędne zakupy każdego tygodnia (dzieląc je na dni, będą niewspółmierne).

Policz nie tylko produkty spożywcze, ale także artykuły higieniczne, służące do pielęgnacji, środki czyszczące. Jeśli któreś z domowników pali papierosy, również dolicz ich koszt. Dolicz także leki, które kupujecie w każdym miesiącu.

Jeżeli po podliczeniu wszystkich wydatków (bez oszukiwania!) okazuje się, że zostaje jeszcze rezerwa, postaraj się na początku każdego miesiąca oszacować, na co zostanie ona przeznaczona, lub że zostanie ona zaoszczędzona (na przykład przelana na lokatę, przeznaczoną później na urlop). Pamiętaj, że zawsze mogą się zdarzyć nieprzewidziane wydatki, nie wydawaj więc całej rezerwy po otrzymaniu wypłaty.

Jeżeli natomiast widzisz, że ledwie mieścisz się w comiesięcznym budżecie, spróbuj poszukać prostych sposobów na oszczędności. Czasami przejście kilku metrów więcej do sklepu za rogiem, to oszczędność nawet 10 złotych na codziennych zakupach spożywczych.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.