Spis treści
By intermedialna | pon., 01/24/2022 - 21:04
 Photo by Life Of Pix from Pexels remont domu

Remont domu bardzo często możemy porównać do oczekiwania na nowego członka rodziny. Kiedy decydujemy się na dziecko, musimy przemeblować, mówiąc w przenośni, całe nasze życie. Kiedy decydujemy się na remont, musimy przemeblować cały nasz dom i dosłownie, i w przenośni.

Remont domu najczęściej planujemy w okresie letnim, ponieważ wówczas jest to najbardziej ekonomiczne i warunki do pracy nad zmianami w domu są najlepsze. Powiedzmy kiedy malujemy ściany, możemy spokojnie pootwierać w domu wszystkie okna, żeby nie zginąć przypadkiem w oparach farb.

Latem jest wygodniej, niż zimą. Jak jednak zaplanować remont domu i nie zwariować?

Jeśli masz w planach przeprowadzenie remontu generalnego, zastanów się, czy chcesz przeprowadzać całkowity remont wszystkich pomieszczeń od razu (i masz się w tym czasie gdzie zatrzymać, gdzie zamieszkać kiedy firma remontowo-budowlana będzie zajmowała się Twoim domem) czy lepiej remont podzielić na kilka faz. Z pewnością jeżeli chcesz podjąć się remontu domu samodzielnie, lepiej przyjąć drugą opcję, to znaczy podzielić to zadanie na kilka faz.

Przede wszystkim zastanów się, które z pomieszczeń wymagają remontu w pierwszej kolejności. Jeżeli decydujesz się na remont całego domu, postaraj się wygospodarować jedno pomieszczenie przejściowe.

Planowanie remontu salonu

Załóżmy, że zaczynasz od remontu salonu. Wówczas najlepiej będzie, jeśli wszystkie meble i innego rodzaju akcesoria przeniesiesz do wspomnianego pomieszczenia przejściowego, abyś nie musiał przestawiać ich za każdym razem, kiedy na przykład zabierasz się za malowanie kolejnej ściany, czy za układanie kolejnej części paneli na podłodze.

Salon jest towarzyskim centrum twojego domu. Cała rodzina spędza w nim bardzo dużo czasu. Funkcje, jakie w mieszkaniu spełnia salon zależą przede wszystkim od wielkości naszego mieszkania.

Nie zaczynaj remontu od przedpokoju: tą część domu remontuj na końcu, ponieważ z pewnością to przedpokój najbardziej będzie narażony na uszkodzenia, na przykład podczas wnoszenia materiałów budowlanych czy innych materiałów potrzebnych do remontu. Zawsze zaczynaj od odpowiedniego planu, w którym uwzględnisz wszystkie możliwe opóźnienia w planowanym remoncie domu, również kiedy korzystasz z usług firmy zajmującej się na co dzień remontami i budownictwem.

Czy remont domu to musi być udręka?

Remont domu, zwłaszcza dużej posiadłości, często kojarzy nam się z wielką udręką, przez którą musimy z poświęceniem przejść, aby móc cieszyć się odnowionymi pomieszczeniami. Czy remont domu to musi być udręka? Nie musi, wystarczy że podejdziesz do tej kwestii racjonalnie i zaplanujesz dokładnie, co chcesz zrobić, w jaki sposób i sprawdzisz, czy na pewno Cię na to stać. Nawet jeżeli remont dotyczy tylko jednego pomieszczenia, przekalkuluj, czy aby na pewno możesz sobie na niego pozwolić.

Wydatki na remont

Bardzo często zapominamy o niektórych wydatkach, które towarzyszą odnawianiu pomieszczeń. Załóżmy, że decydujesz się na remont kuchni, od początku do końca. Uważasz, że meble są już nieeleganckie, ściany nieestetyczne a podłoga jest zniszczona. Sprawdź, czy na pewno możesz pozwolić sobie na zakup nowego umeblowania, sprzętów kuchennych i remont. Jeśli masz zamiar skorzystać z usług firmy budowlanej, która zajmie się remontem, upewnij się, jakie będą całkowite koszty.

Umowa na remont

Nie podpisuj umów, w których opłata za remont będzie opłatą za liczbę godzin, jaką poświęcili pracownicy na remont, ponieważ wówczas może on być celowo opóźniany, by wynagrodzenie zostało zwiększone. Oczywiście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, jednak podejmowanie usług jakiejkolwiek firmy zawsze można porównać nieco do podejmowania decyzji o zaciągnięciu kredytu. Warto upewnić się, co dokładnie zamawiamy i za ile.

Po usługi jakich firm, które proponują nam remonty, sięgamy chętniej? Wolimy wybierać małe firmy, które zajmują się usługami remontowo-budowlanymi, czy wolimy większe przedsiębiorstwa? To zależy głównie od tego, jakie jest nasze nastawienie i jaka jest nasza opinia na temat firm.

Ułatwienia w czasie remontu.

Większość firm budowlano-remontowych zaproponuje nam, poza robocizną, dobór materiałów, które będą wykorzystywane podczas remontu Twojego domu. To spore ułatwienie, ponieważ nie będziesz musiał sam odwiedzać marketów z materiałami budowlanymi.

Jednak musisz zawsze zaznaczyć, na czym Ci dokładnie zależy: jeśli chcesz mieć na podłodze drewniany parkiet, zaznacz to dokładnie, że ma być wykonany z drewna, a nie tylko je przypominać. Jeśli wybrałeś na ściany farbę w kolorze soczystej pomarańczy (bo tak było napisane w katalogu, który przeglądałeś), zaznacz, że właśnie taką farbę chcesz mieć na ścianach, tego właśnie producenta, a nie na przykład inny odcień, który nie będzie Ci później odpowiadał.

Jeśli zaczniesz od dobrego planu i dobrze omówisz wszystko z firmą, która będzie przeprowadzała remont, nie będzie on udręką!

Prędzej czy później każdy z nas staje przed koniecznością przeprowadzenia kapitalnego remontu kuchni. Jest to nie tylko związane ze znacznymi wydatkami wyzwanie, ale też sporych rozmiarów problem logistyczny.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.