Spis treści
By intermedialna | czw., 04/14/2022 - 13:21
Spacery nordic

Nordic walking, to coraz bardziej popularny sport w naszym kraju. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi on z zimnych rejonów krajów nordyckich, gdzie na początku chodzenie z kijkami było po prostu rodzajem wsparcia, żeby się nie przewrócić na lodzie, czy żeby podeprzeć się, kiedy idziemy po grubej warstwie niezbitego jeszcze śniegu.

Dziś chodzenie z kijkami jest coraz bardziej popularne jako sport. Czy warto uprawiać nordic walking? Czy można schudnąć uprawiając nordic walking? Odpowiemy Ci na te dwa pytania twierdząco, jednak rozwijając nieco naszą opowieść. Zalety nordic walkingu są oczywiste: jeśli decydujemy się na spacery i marsze z kijami, po prostu zaczynamy uprawiać sport, a każdy sport to zdrowie.

Spacer z kijkami, to tak samo wydajny i pozytywnie działający na nasz organizm wysiłek, jak na przykład delikatny jogging. Chodzenie z kijkami pozwala nam nie tylko spalać kalorie. Dzięki temu nabieramy kondycji i dodatkowo wzmacniamy nasz układ odpornościowy. Poprawia się nasze krążenie krwi, jak podczas uprawiania każdego innego sportu. Chodzenie z kijkami często pomaga nam również w nabraniu po prostu dobrego samopoczucia. Jest to związane z lepszym krążeniem, ponieważ jeśli nasz układ krwionośny lepiej funkcjonuje, czujemy się lepiej, dodatkowo podczas wysiłku fizycznego wzmacnia się wydzielanie w naszym organizmie endorfin, hormonów szczęścia.

Jakie kijki do chodzenia wybrać? Na początek polecamy poradzić się pracownika sklepu sportowego lub wybrać kijki w sklepie internetowym zgodnie z naszą wagą i wzrostem. Kijki powinny być dopasowane do naszej sylwetki. Nie musisz wybierać najbardziej drogiego sprzętu, często wystarczy mniej niż pięćdziesiąt, nawet trzydzieści złotych aby kupić swój pierwszy, tak zwany testowy komplet kijków. Jeśli po czasie spodoba Ci się spacer z kijami możesz postawić na kolejny komplet, lepszy czy tak który bardziej będzie Ci się podobał. Jeśli marzy Ci się szczupła sylwetka, ale bieganie nie bardzo Ci wychodzi, nie lubisz zajęć w rodzaju fitness czy aerobik, nie lubisz chodzić na siłownię lub uważasz, że to nie dla Ciebie, możesz śmiało postawić na chodzenie z kijkami.

Nordic walking to nie tylko poprawa kondycji i wzmocnienie układu krążenia, jak już zostało wspomniane, ale to także spalanie kalorii. Kiedy spalasz kalorie, szczuplejesz. Tkanka tłuszczowa zaczyna się redukować, a z kolei następuje wzmocnienie mięśni.

Nordic walking jest sportem, który możesz zacząć uprawiać śmiało w każdym wieku i niezależnie od tego, jaka jest dziś Twoja kondycja. Nawet jeśli Twoja ostatnia aktywność fizyczna miała miejsce podczas ostatniej lekcji wychowania fizycznego w liceum, dziesięć lat temu, spokojnie możesz postawić na ten sport! Nordic walking dla każdego jest doskonałym rozwiązaniem na sport, aktywność, utratę zbędnej wagi i co więcej, na doskonałą zabawę. Pomyśl sobie, czy nie fajniej byłoby się wybrać na spacer z kijkami, a później być z siebie dumnym, niż siedzieć cały dzień w domu? Zalety nordic walkingu są oczywiste i z pewnością jeśli spróbujesz, nie pożałujesz i będziesz mieć ochotę na chodzenie z kijkami każdego dnia!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.