Spis treści

Okresy przejściowe między jedną porą roku, a drugą bywają znacznym obciążeniem dla organizmu . Nagłe załamanie pogody, niska temperatura i przesilenie może doprowadzić do spadku naszej funkcjonalności i formy . Na osłabienie sezonowe wpływają zatem zarówno warunki atmosferyczne jak i te związane ze zmianą pory roku . Zmiana pory roku z cieplejszej na chłodniejszą jest najbardziej inwazyjna z wszystkich innych . Wiąże się to z tym, że organizm który nawykł do ciepła nie od razu przestawi się na niższą temperaturę, a w tym okresie wykazuje też niższą odporność . Znany jest też nam wpływ ciśnienia na nasze funkcjonowanie .

Warto zatem uzupełnić swoją wiedzę o taką, która jasno odpowie nam na pytanie: jak skutecznie zapobiec sezonowym osłabieniom organizmu?

Taką informację można uzyskać od lekarza, lub bez najmniejszej fatygi skorzystać z pomocy wielu portali internetowych, które na co dzień zajmują się tym oraz szeregiem innych ciekawych zagadnień, związanych z naszym zdrowiem . Zasoby internetu są jak wiemy ogromne, więc nie powinny nam sprawić żadnego problemu wymienione wcześniej zagadnienia . Zatem w szybki i dostępny sposób dowiemy się czym dokładnie jest sezonowe osłabienie organizmu oraz jak mu skutecznie przeciwdziałać .

Witaminy oraz ich zastosowanie wiążą się z predyspozycjami zdrowotnymi danej osoby .

Wynika to z zapotrzebowania na określony zbiór witamin np jesienią, a zapotrzebowanie to jest wynikiem niedoborów w organizmie człowieka . Niedobór jednej lub kilku witamin jest odpowiedzialny za złe funkcjonowanie całego organizmu . Należy zatem stale uzupełniać owe braki i dbać o to, aby takich było coraz mniej, a nawet w ogóle . Profilaktyka uczyni z każdej osoby mistrza samokontroli .

Profilaktyką w tym przypadku natomiast nazwiemy stałe dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin w postaci suplementów oraz innych znanych nam środków na bazie witamin . Wskazane są jak najbardziej produkty żywieniowe naturalnego pochodzenia, zawarte między innymi głównie w warzywach i owocach . Więc zapewnienie optymalnej dawki witamin i minerałów organizmowi jest łatwiejsze niż nam się wydaje .

Zaleca się również wykonywanie sezonowych badań pod kątem niedoborów . W takim przypadku jasno określony problem jakim jest dany niedobór witamin, jest o wiele łatwiejszy do rozwiązania . Szybka konfrontacja z zaistniałą sytuacją daje maksimum korzyści i oczywiście zdrowia .

W ciągu roku można wyróżnić poszczególne czynniki, które mają znaczny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, ogólną formę?

Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się terapia kolorami . Dlaczego?

Ponieważ udowodnione zostało, że kolory w bardzo szczególny sposób mają wpływ na nasze samopoczucie . Od barw jasnych po ciemne, od kolorów intensywnych po stonowane . Każdy z nich w przypadku jego braku lub odwrotnie nadmiaru, powoduje określone zachowania: złość, spokój, znudzenie, depresje, radość itd . Przypadki depresji do zbyt miłych nie należą i trzeba w tym przypadku obarczyć winą odcienie szarości, które dominują późną jesienią i pojawiają wraz z ciągle padającym deszczem i mgłami . Jest to prosty przykład oddziaływania barw na nasze życie codzienne .

Czego brakuje jesienią naszemu organizmowi?

Jesienią brakuje nam również słońca, które dostarcza nam niezbędnej do funkcjonowania witaminy D, odpowiadającej niejako za nasze samopoczucie . Jesienna depresja jak widzimy ma spory związek z niesprzyjającą aurą i co za tym idzie z uporczywie dominującą szarą barwą i popielatym deszczem nieustannie kąpiącym z sinego nieba .

Skóra jest naszym właściwym ubraniem . O każdy ciuch dbamy w zależności od jego gatunku i rodzaju inaczej . Podobnie powinno się traktować swoją własną skórę . Każdy człowiek posiada inne uwarunkowania, każda skóra jest inna, potrzebuje innych bodźców zewnętrznych i wewnętrznych, potrzebnych do jej prawidłowego funkcjonowania .

Nawilżanie skóry jesienią

O odpowiednim nawilżaniu skóry winniśmy pamiętać każdego dnia . Nawilżanie tylko od wewnątrz, czasami nie daje wymiernych efektów, więc może okazać się, że w praktyce należy sięgnąć po inne, dodatkowe rozwiązania . Wysuszenie skóry bowiem prowadzi do takich powikłań jak problemy skórne, które nierzadko ciężko wyleczyć . Wpływ diety na skórę jest równie ważny i należy pamiętać, aby wzbogacać swoją dietę o produkty, które w znaczny sposób poprawią kondycje naszej skóry . Skóra jest naszą wizytówką, kiedy jest zdrowa i promienieje świadczy dobrze o nas samych . Problemy skórne wynikające z zaniedbania nie przyniosą nam korzyści, ani w zdrowiu, ani w innych dziedzinach życia . Dolegliwości skórne wynikające z innych czynników powinny zostać koniecznie skonsultowane z dermatologiem .

Kontrolowanie własnego zdrowia jest niezwykle ważną czynnością, dlaczego?

Ponieważ wcześnie wykryte nieprawidłowości dają szansę na szybkie i nieinwazyjne leczenie . O wiele łatwiej tez sprostać dolegliwościom kiedy wiemy jak do nich podejść . Leczenie na własną rękę może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, dlatego ważne jest, aby konfrontować swoje obawy z lekarzem pierwszej pomocy, który określi w sposób profesjonalny sposób i czas leczenia .

Kontrola zdrowia

Kontrola zdrowia nie powinna też polegać na tym, że kiedy chorujemy, wybieramy się do lekarza prowadzącego, ale zarówno w momentach dla nas pozornie wolnych od chorób i dolegliwości . Profilaktyczne badania, bo o nich mowa mogą zapobiec poważnym chorobom, które przez pierwsze miesiące, a nawet lata przebiegają bezobjawowo . Kontrola zdrowia nie zajmuje zbyt wiele czasu, a nawet w niektórych przypadkach pozwala nam go zaoszczędzić . Nie popadajmy jednak w skrajności, ponieważ kontrola jest kontrolą, ale hipochondria paranoją . Optymalne zrównoważenie potrzeb w wyniku końcowym daje wymierne efekty, zatem dbajmy o nasze zdrowie, mamy je tylko jedno .

Dodaj komentarz

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

reklama

reklama