Spis treści

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany.

Jak powtarzane jest nam często od dzieciństwa, najważniejsze podczas zdrowego odżywiania jest spożywanie odpowiednio przygotowanych śniadań. Dotyczy to także diety, która wzmacnia naszą odporność. Musimy odżywiać się regularnie.

Nasze dzieci w przedszkolu narażone są na kontakt z wirusami i bakteriami, na które dziecko nie jest jeszcze uodpornione. Nie tylko w przedszkolu, bo także dzieci które zostają w domu i zajmują się nimi rodzice, dziadkowie, opiekunka, narażone są na kontakt z wirusami. Jak ochronić dziecko w przedszkolu przed wirusami?

Dolega Ci chroniczny stres, który pojawia się głównie w pracy lub w momentach, kiedy coś nie idzie po Twojej myśli? Sposobów na zwalczenie stresu proponuje się bardzo wiele: od popijania zaparzonej świeżo melisy, przez tabletki które działają jak relanium, po ćwiczenia jogi.

Dieta bogata w żelazo jest szczególnie istotna w przypadku osób, które cierpią na anemię. Wzbogacanie posiłków w żelazo jest także kluczowym czynnikiem, aby tej anemii się nie nabawić. Niedobór żelaza we krwi prowadzi z czasem do zaniżenia poziomu hemoglobiny, co owocuje niedoborem czerwonych krwinek.

Opryszczka Według lekarzy ponad 80 % ludzi zarażonych jest wirusem opryszki, jednak nie u każdego człowieka opryszka da o sobie znać, jedni są bardziej podatni na ataki opryszczki niż inni. Gdyby każdemu z nas wychodziła opryszczka zwana też febrą widzielibyśmy wokół siebie pełno osób z wykwitami na ustach, jednak tak nie jest, można sobie zadać pytanie dlaczego ?

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, na co dzień możemy szkodzić swojemu zdrowiu na wiele różnych sposobów, których po prostu nie zauważamy. Dopóki jesteśmy zdrowi, nic nam nie dolega, czujemy się dobrze, nie zwracamy uwagi na to, w jaki sposób traktujemy swój organizm.

Co zrobić, kiedy na naszej skórze pojawiają się wągry? Co to jest właściwie, jak się pozbyć tych nieprzyjemnych zmian na naszej skórze, czy są sposoby które zwalczają wągry na stałe, na długo i na sto procent?

Łupież to jedna z najczęściej dopadających nas zmian skórnych głowy. Co to jest łupież tak naprawdę? Jak leczyć tą dolegliwość i co zrobić, jeżeli łupież bardzo często do nas wraca? Łupież nie jest żadną chorobą czy zmianą, której musimy obawiać się ze względu na nasze zdrowie.

Czym jest grzybica stóp, skąd się bierze, dlaczego się pojawia i jakie są jej objawy? Przede wszystkim, grzybica jak sama nazwa wskazuje, pojawia się w wyniku działania na nasze ciało grzybów. Nie są to jakieś grzyby, a konkretna odmiana mikroorganizmów, które w negatywny sposób wpływają na naszą skórę.