Jeżeli szukasz odpowiedzi czym jest alergia, to dobrze trafiłaś, w prosty sposób postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Aby zrozumieć co to jest alergia musimy spojrzeć na nasz system immunologiczny, bo to dzięki niemu bronimy się przed bakteriami, wirusami i alergenami, jeżeli coś w naszym systemie zawodzi pojawia się alergia.

Na choroby cywilizacyjne zapada coraz większa grupa osób. Ciągły stres i gonitwa za pieniądzem doprowadza do tego, że wielu z nas zapomina o podstawowych sprawach. W biegu nie zwracamy uwagi na odpowiednie odżywianie się, nie mamy czasu dla siebie i bliskich, obciążamy w znaczny sposób działanie naszego organizmu. Stresująca praca i obowiązki połączone z nieregularnym spożywaniem posiłków finalnie mogą zakończyć się niezbyt przyjemną przypadłością, a nawet ciężką chorobą. Choroby cywilizacyjne są więc prawdziwym utrapieniem naszych czasów. Niewątpliwie nie jest łatwo ustrzec się przed stresem skoro wokół nas jest go pod dostatkiem.

alergen

Większość objawów alergii możemy rozpoznać gołym okiem i wcale nie musimy być specjalistą by wiedzieć że coś nas uczula. Objawy alergii są w większość tak oczywiste że znając tylko podstawowe informacje na temat alergii, jesteśmy w stanie stwierdzić czy mamy alergię czy jesteśmy po prostu przeziębione. O ile stwierdzenie że jesteśmy alergikami to gorzej już bywa z określeniem alergenu na który nasz organizm odpowiada reakcją alergiczną. Najczęściej aby zdiagnozować na co jest się uczulonym należy wykonać badania diagnostyczne.

Problemy z ciśnieniem to jedne z naszych problemów zdrowotnych, o których słyszymy naprawdę często. Wiele produktów spożywczych, które poprawiają na przykład poziom cholesterolu w organizmie, albo które rekomendowane są jako zdrowe, promowane są właśnie jako te produkty, które dodatkowo korzystnie wpływają na nasze ciśnienie. Zbyt niski poziom ciśnienia może oznaczać problemy ze zdrowiem, jednak jeśli nasze ciśnienie zawsze jest tylko odrobinę poniżej normy, nie ma powodów do obaw.

cisnienie - wysokie i niskie

Każdy z nas chciałby dobrze wyglądać i cieszyć się dobrym zdrowiem, nie zawsze jednak wiemy jak to zrobić, dręczą nas różne dolegliwości czy nadwaga z którą nie możemy sobie poradzić. Możemy nawet nie mieć pojęcia jak bardzo nasze nawyki żywieniowe wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Pierwszym krokiem do poprawy kondycji jest przegląd naszych nawyków żywieniowych, wyeliminowanie tych złych i zastąpienie ich dobrymi i niezbędnymi do zachowania nie tylko dobrego zdrowia ale i urody. Poniżej prezentujemy dziesięć warunków zdrowego odżywiania.

Stosowanie botoksu staje się coraz bardziej modne w dzisiejszych czasach. Dlaczego tak się dzieje, nie trudno sobie odpowiedzieć. Kult młodości i piękności prześladuje nas na każdym kroku. Zbyt często spotykamy się w telewizji, prasie czy internecie z promowaniem ideałów piękna, które nie mają ani jednej zmarszczki w wieku czterdziestu pięciu lat, ich usta wyglądają jak usta Angeliny Jolie, a ich cera jest nieskazitelna. Chcemy wyglądać podobnie. Zawsze młodo, zawsze pięknie, idealnie. Stosowanie botoksu pomaga nam w tym w łatwy, prosty, szybki i niespecjalnie drogi sposób.

twarz botoks

Każda z nas co miesiąc od okresu dojrzewania aż po menopauzę, czyli przez jakieś 30 a czasem 40 lat cierpi mniej lub więcej z przez miesiączki. Niestety, my kobiety nie mamy łatwo, dojrzewanie, okresy, ciąża, menopauza, to dla naszego organizmu spora wahania hormonalne, a jeżeli jeszcze po drodze przyczepi się do nas jakaś choroba związana z poziomem hormonów np. tarczyca, to już lepiej w ogóle mamy przechlapane, ale co tam nie ma co użalać się na sobą tylko wziąć sprawy w swoje ręce, szukać rozwiązania i cieszyć się życiem.

jak radzić soobie z PMSem

Przyczyny bólu głowy są różne, łapie nas w różnych porach dnia, często nieoczekiwanie. Najczęstszymi powodami powstawania bólu głowy wbrew pozorom nie są dolegliwości ani czynniki bezpośrednio związane z głową. Najczęstsze powody występowania bólu to niewłaściwa dieta, brak odpowiedniej ilości płynów dostarczanych do organizmów, zbyt wysoka temperatura na zewnątrz oraz siedzący tryb życia, praca przed komputerem. Nasz mózg odczuwa zmęczenie, kiedy nie dostarczamy organizmowi odpowiednich składników odżywczych i zaznacza to bólem głowy.

Około sto tysięcy osób rocznie, przeżywa zawał serca w Polsce. Zawał, to często pierwszy objaw choroby serca, choroby wieńcowej. Umiejętność rozpoznania wczesnych objawów wskazujących na zawał serca, oraz umiejętność odpowiedniej reakcji, zmniejsza ryzyko powikłań lub śmierci po zawale. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy zawału i jak rozpoznać zawał serca. Najczęstszy, najbardziej charakterystyczny objaw zawału serca, to ból w klatce piersiowej, zlokalizowany w okolicy mostka lub samego serca.

Połóg to czas bezpośrednio po porodzie, trwający sześć do ośmiu tygodni od urodzenia dziecka. To szczególny okres w życiu każdej kobiety, kiedy nasz organizm wraca do czasu sprzed ciąży. Nasz organizm pracuje wówczas szczególnie intensywnie, cofając zmiany, które zaszły w naszym ciele przez dziewięć poprzednich miesięcy.

dziecko - poród
Subskrybuj Zdrowie

reklama

reklama