Spis treści
By intermedialna | wt., 11/30/2021 - 12:36
unsplash odciski

Co robić, kiedy pojawiają nam się często odciski? Czy to normalne, że odciski się pojawiają, skąd się w zasadzie biorą, czy możemy coś zrobić, aby nie powracały tak często?

Jak leczyć, jak usunąć, co robić?

Odciskami nazywamy dwie rzeczy. Pierwsza rzecz, którą nazywamy odciskami, to pojawiające się na stopie, najczęściej na palcach pęcherzyki, w których gromadzi się płyn fizjologiczny. Pojawiają się głównie wtedy, kiedy mamy niewygodne buty.

Plastry na odciski.

Druga rzecz, jaką nazywamy odciskami, to zrogowaciała skóra, która atakuje głównie nasze pięty. Jak usunąć pierwsze odciski, a jak usunąć drugie? Jak leczyć, co robić? Pierwsze odciski, powinniśmy zabezpieczyć używając do tego plastry.

Dłonie to nasza wizytówka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów, które mają za zadanie upiększać skórę dłoni i nasze paznokcie. Przede wszystkim pamiętaj, że środki, jakich używamy do mycia rąk, mają wpływ na skórę.

Czy przebijać odciski

Czy przebijać? Niekoniecznie, chociaż kiedy odcisk jest naprawdę duży, co często zdarza się kiedy założymy na stopy niewygodne buty, zwłaszcza obcasy, lepiej jest je delikatnie przebić, ale pozostawiając skórę na miejscu, nie usuwając jej. Kiedy skóra obeschnie, stanie się martwa, usuwamy ją na przykład za pomocą tarki do stóp albo pumeksu.

Moczenie odcisków

W przypadku odcisków w formie zrogowaciałej skóry, może pomóc nam moczenie stóp w wodzie, które nawilży i rozmiękczy zrogowaciałą skórę, którą później podobnie usuwamy pumeksem albo tarką do stóp, która zdecydowanie ułatwia nam usuwanie odcisków kiedy chodzi o nasze pięty.

Gdy w odcisku pojawia się korzeń, to znaczy wrasta on wgłąb naszej skóry, często nawet na centymetr głębokości, należy zakupić w aptece środek, który przypomina nieco maść na kurzajki. Regularnie smarujemy odcisk właśnie tym preparatem, który później sam powinien odpaść.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.