Spis treści
By intermedialna | wt., 11/30/2021 - 13:08
Photo by Paul Siewert on Unsplash

Łupież to jedna z najczęściej dopadających nas zmian skórnych głowy. Co to jest łupież tak naprawdę? Jak leczyć tą dolegliwość i co zrobić, jeżeli łupież bardzo często do nas wraca? Łupież nie jest żadną chorobą czy zmianą, której musimy obawiać się ze względu na nasze zdrowie. Nic złego z powodu łupieżu nam się nie stanie, ale oczywiście nie chcemy mieć go na swojej głowie, bo jest nieestetyczny, nieładny i po prostu źle wygląda.

Kondycja Twoich włosów po lecie zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób chroniłaś je podczas tego ciepłego sezonu. Jeśli nie używałaś preparatów z filtrami do włosów, zwłaszcza spędzając wakacje w gorących i upalnych klimatach, możesz mieć problem z przywróceniem im odpowiedniej kondycji po sezonie plażowania.

Co zrobić, jak leczyć, aby pozbyć się tej dolegliwości na długo?

Przede wszystkim, jeżeli zauważasz że łupież powraca do Ciebie regularnie, na co dzień stosuj szampony przeciwłupieżowe dobrych marek. Szampony, które są przeciwłupieżowe tylko z nazwy i nie zawierają żadnych składników zwalczających zmiany skórne na głowie, jedynie maskują odklejające się od powierzchni skóry naszej głowy drobinki.

Kiedy jednak podrapiemy się po głowie, albo zahaczymy skórę głowy szczotką czy grzebieniem, pojawia się to samo co zwykle. Możesz próbować metod na szare mydło, albo innych magicznych sposobów domowych, jednak najlepiej jest po prostu sięgnąć po szampony i środki z apteki.

Nasze włosy, choć pozornie delikatne, są same w sobie bardzo silne. Wyobraź sobie nitkę, która ma grubość włosa. Czy nie przerwałaby się znacznie szybciej, niż naturalny włos? Natura wszystko przemyślała sobie bardzo dobrze. Jednak nie przewidziała tego, że będzie wiele szkodliwych czynników, które mogą sprawiać, że nasze włosy tracą swoją siłę, strukturę i blask.

Jak często myć włosy, kiedy chcemy pozbyć się łupieżu?

Nie wprowadzamy żadnych szczególnych zmian w pielęgnacji włosów.

Myjemy włosy szamponem przeciwłupieżowym tak często jak standardowym, natomiast szampon z apteki, który jest szamponem leczniczym, stosujemy tak często jak napisane jest w ulotce dołączonej do opakowania. Już po jednym lub dwóch zastosowaniach takiego szamponu, łupież znika na długi czas.

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.