Spis treści
By intermedialna | wt., 11/30/2021 - 14:36
Photo by Coline Haslé on Unsplash

Co zrobić, kiedy na naszej skórze pojawiają się wągry? Co to jest właściwie, jak się pozbyć tych nieprzyjemnych zmian na naszej skórze, czy są sposoby które zwalczają wągry na stałe, na długo i na sto procent?

Gdzie pojawiają się wągry

Wągry pojawiają się w porach naszej skóry. Pory, są to drobne dziurki, mówiąc kolokwialnie, przez które z naszej skóry na zewnątrz wydostaje się nadmiar tłuszczu, sebum produkowanego przez naszą skórę.

Wągry są to zaschnięte części właśnie tych wydzielin, które nie zostały wydalone na zewnątrz. Kiedy stosujemy niewłaściwie dobrane kosmetyki, zarówno do pielęgnacji jak i do makijażu, mogą zatykać pory naszej skóry, wówczas pojawiają się wągry, czyli inaczej zaskórniki, które z czasem ciemnieją, twardnieją i stają się trudne do usunięcia.

Mówi się, że oczy to zwierciadło naszej duszy. Coś w tym jest, czasami po pierwszym spojrzeniu w czyjeś oczy możemy poznać, jakim jest człowiekiem. Pielęgnacja okolic oczu, to nie tylko pielęgnacja skóry dookoła oczu.

To również pielęgnacja brwi i rzęs. Linia brwi powinna być taka, jak naturalnie została stworzona przez naturę.

Wyciskanie wągrów?

Najczęściej kiedy widzimy intensywną zmianę na naszej skórze, pierwsza myśl jak się pozbyć tego czegoś, to wyciskanie. Wyciskanie nie jest najlepszym sposobem na oczyszczanie naszej skóry z zaskórników, ponieważ to rozwiązanie po pierwsze na krótką metę, a po drugie, łatwo jest w ten sposób uszkodzić skórę.

Co zrobić z wągrem?

Co zrobić i kiedy pojawiają się zaskórniki, skoro wyciskanie nie jest dobrym sposobem? Jak zwalczyć? Możemy próbować, jak na naszą skórę podziała cytryna. Kiedy zrobimy sobie tonik, w którym znajdzie się woda i cytryna, oczyszczanie taką mieszanką może być skuteczne. Od czego zależy czy będzie skuteczne? Od tego, czy skóra nam się nie przesuszy. Najlepiej jest jednak postawić na metody kosmetyczne.

Kosmetyki do usuwania zaskórników, fundują nam prawdziwe oczyszczanie.

 

Dodaj komentarz

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

popularne

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny

Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny.

Remont mieszkania- co najczęściej zmieniamy w wystroju.

Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.